Čekijoje atidarytas Donecko Liaudies Respublikos atstovavimo centras

Čekijos Ostravos* miestas tapo pirmu Europos Sąjungos šalių miestu, kur buvo atidarytas “Donecko Liaudies Respublikos atstovavimo centras“. Būtent taip vadinasi nevyriausybinė organizacija, kuri buvo užregistruota rugpjūčio pabaigoje Čekijos mieste. Mat Doneckas bei Ostrava yra miestai-partneriai, anksčiau pasirašę atitinkamas dvišales susitartis. Šios organizacijos vadovė yra Nela Liskova. Anot jos, „DLR atstovavimo centras“ – tėra nevyriausybinė organizacija, neturinti jokių diplomatinės atstovybės teisių bei privilegijų. Čekijos URM atstovai patvirtino, jog ši organizacija neturi akreditacijos ir tarptautinio teisinio statuso kadangi Čekijos Respublika nepripažino DLR kaip valstybę.

Savo ruožtu Ukrainos URM ryšium su šiuo faktu įteikė Čekijos diplomatams protesto notą. Oficialus Kijevas pareikalavo, kad Praha padarytų įtaką vietinei Moravijos-Silezijos regiono valdžiai, jog ta panaikintų savo sprendimą ir atšauktų registraciją tai organizacijai, kadangi DLR Ukrainoje yra laikoma teroristine organizacija. Oficialaus Kijevo nuomone šios organizacijos veikla Čekijoje gali pabloginti dvišalius Ukrainos bei Čekijos santykius, todėl kad DLR veikla yra antikonstitucinė, nes ji kėsinasi į Ukrainos teritorinį vientisumą. Ukrainos valdžia taip pat pažadėjo teisiniu požiūriu įvertinti „DLR atstovavimo centro“ veiksmus ir priimti atitinkamą teisinį sprendimą.

* Ostrava – trečias pagal dydį Čekijos miestas, kuriame gyvena apie 300 tukst. žmonių, Moravijos-Silezijos regiono administracinis centras.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s