Ukrainoje užpulta kanalo “Inter“ redakcija

Ukrainos sostinėje degė centrinio šalies televizijos kanalo „Inter“ patalpos. Kaip praneša pats kanalas, rugsėjo 4-ąją apie 16 val. 30 min. Kijevo laiku grupė ginkluotų kaukėtų žmonių užgrobė šios žiniasklaidos priemonės pastatą ir padegė jį. Rezultatu viena televizijos studija buvo visiškai sudeginta, dar kelios – smarkiai sugadintos. Įvykio vietoje dirbo ugniagesiai bei teisėsaugos institucijų pareigūnai.

Tai jau ne pirmas kartas kai tokiu barbarišku būdu bandoma varžyti žodžio laisvė Ukrainoje. Pastaruoju metu šioje šalyje buvo nužudyti keli žurnalistai bei visuomeniniai veikėjai. Pagal „keistą sutapimą“, visi jie laikėsi kitokios nuomonės, kuri kardinaliai skiriasi nuo oficialios Ukrainos valdžios pozicijos.

Savo ruožtu „Nepriklausomų žurnalistų asociacija“ išreiškia solidarumą su Ukrainos žiniasklaidos priemone „Inter“ ir skelbia, kad tai ne tik nusikaltimas prieš nuosavybę, bet ir prieš demokratiją bei žodžio laisvę. Bet yra tokia nuomonė, kad šis nusikaltimas kažkodėl nebus ištirtas „kaip reikia“ ir tikri nusikaltėliai (turime omeny užsakovus) nebus nei demaskuoti, nei nubausti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s