„Belavia“: Ukraina grasino pakelti naikintuvus prieš keleivinį lėktuvą

Ukrainos valdžios sugrąžino į oro uostą „Žulianai“ jau išskridusi Baltarusijos kompanijos „Belavia“ lėktuvą „Boeing 737-800“ borto numeriu EW-456PA su 136 keleiviais, atliekantį reisą „Kijevas – Minskas“. Šiuo momentu atstumas iki Baltarusijos sienos buvo apie 50 km, o lėktuvo greitis – apie 850 km per valandą. Priešingu atveju Ukrainos pusė pažadėjo pakelti į orą savo naikintuvus. Lėktuvo lakūnas Baltarusijos televizijos kanalo eteryje šią informaciją patvirtino.

Ukrainos reikalavimu lėktuvas nusileido Kijevo oro uoste apie 15 val. 55 min. spalio 22-rą dieną. Oficiali priežastis buvo ta, jog šiame lėktuve esą skrido žurnalistas ir „Antimaidano“ aktyvistas Armėnijos pilietis Armen Martirosian. Bet paaiškėjus, kad jokios grėsmės Ukrainos nacionaliniam saugumui jis nekelia, po kelių valandų sulaikytasis A. Martirosian buvo paleistas ir artimiausiu reisu išskrido į Minską.

Savo ruožtu Ukrainos Saugumo tarnybos atstovas Aleksandr Tkačuk pareiškė, jog priimtas sprendimas atitiko visas tarptautines teises normas, o dispečeriai veikė „profesionaliai ir operatyviai“. Informaciją apie tai, jog Ukrainos pusė grasino pakelti į orą naikintuvus jis pavadino absurdu. Savo ruožtu Baltarusijos pusė pareiškė pasiruošusi esant poreikiui pateikti pokalbio su dispečeriu garso įrašą, kur jis grasina pakelti į orą naikintuvus.

Ryšium su incidentu Baltarusija pateikė Ukrainai protesto notą, o komercinė bendrovė pareikalavo kompensuoti nuostolius, susijusius su lėktuvo grąžinimu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s