Moldovos prezidentas Igoris Dodonas

Moldova nori atšaukti ES asociacijos sutartį

Moldovos prezidentas Igoris Dodonas kalbėdamas sausio 17-ąją išreiškė viltį, kad jo šalies asociacijos su Europos Sąjunga sutartis bus atšaukta. Tai įvyks jeigu jo vadovaujama partija laimės rinkimus ir iškovos daugumą parlamente. Tai atvers kelią didesniam Moldovos suartėjimui su Rusija.

Kabėdamas po derybų su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, naujasis Moldovos lyderis, lapkritį besivaržydamas su europietiškuoju savo oponentu laimėjęs prezidento rinkimus, pareiškė sieksiąs, kad ekonominis bendradarbiavimas su Rusija būtų „visiškai atkurtas“, nes sutartis su ES neatnešė žadėtos naudos.

„Šis susitarimas neatnešė jokių pliusų Moldovai: mes praradome Rusijos rinką, o mūsų eksporto apimtys į ES taip pat smuko“, – sakė I. Dodonas, simboliškai pasirinkęs Maskvą savo pirmajai prezidentinei kelionei į užsienį.

„Aš neatmetu, kad po kitų parlamento rinkimų tokia bus parlamento daugumos pozicija, ir aš tą poziciją palaikysiu“, – sakė jis. Jis taip pat pareiškė turįs viltį, kad jo vadovaujama Socialistų partija „gaus daugumą parlamente ir tas susitarimas bus anuliuotas“.

Parlamento rinkimai vienoje skurdžiausių Europos valstybėje Moldovoje, įsiterpusioje tarp Ukrainos ir Rumunijos, numatyti 2018-ųjų pabaigoje. I. Dodonas aiškiai parodė, kad jis sieks, jog būtų parengti dokumentai Moldovos stojimui į Maskvos vadovaujamą Eurazijos Ekonominę Sąjungą (EES), tuo pačiu mėgindamas gerinti prekybos su Europa sąlygas.

„Kad būtų žengtas kitas žingsnis – bendradarbiavimo su EES kelio žemėlapis – reikės peržiūrėti kai kurias asociacijos sutarties su ES sąlygas, arba šį dokumentą, pasirašytą 2014 metais, teks anuliuoti“, cituoja I. Dodoną naujienų agentūra „Interfax“. I. Dodonas vis dėlto sakė ketinąs kalbėtis su ES pareigūnais, „parodyti jiems skaičius“, lankydamasis Briuselyje vasario mėnesį – tai būsianti jo antroji kelionė užsienin. Asociacijos su ES sutartį Moldova pasirašė 2014 metais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s