Gėjų persekiojimai Čečėnijoje arba prie ko čia Saudo Arabija

Seksualinių mažumų problemos pastaruoju metu vis labiau jaudina Lietuvos visuomenę. Dauguma „mainstreamo“ žiniasklaidos priemonių aktyviai tiražuoja informaciją apie esą egzistuojančius gėjų kalėjimus Rusijos Čečėnijoje. Kuo pagrįsti šie kaltinimai kaip visada neaišku, tačiau ši informacija naudojama tam, kad pulti Rusiją. Prie Rusijos ambasados bei Seimo organizuojami protestai, atsisakiusiai platinti informaciją apie seksualines mažumas žiniasklaidai gresia bausmės. Atseit LGBT nuomone žodžio laisvė reiškia prievolę platinti tą informaciją, kuri jie nori kad būtų platinama.

Lietuvos parlamentarų Emanuelio Zingerio ir Kęstučio Masiulio iniciatyva Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja pasmerkė Čečėnijos valdžios vykdomą gėjų persekiojimą, ir paragino atlikti tyrimą. Pats ponas Zingeris pavadino šiuos faktus „nusikaltimais žmoniškumui“. Antirusišką rezoliuciją pasveikino net buvęs Kauno komjaunuolis, dabartinis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, nuosekliai sveikinantis bet kokius veiksmus prieš Rusiją.

Įdėmus skaitytojas gali apkaltinti autorių nepagrįstu palankumu Rusijai, tačiau padėsim faktus ant stalo. Ar jūs bent ko nors girdėjote apie seksualinių mažumų padėtį sakykime Saudo Arabijoje? O Irane? Ne? Šiose šalyse kaip ir dar penkiose homoseksualizmas oficialiai pagal įstatymą (!) yra labai sunkus nusikaltimas ir traukia mirties bausmę. Amnesty International duomenimis Saudo Arabijoje 2015-ais metais egzekucijos buvo atliktos 158 žmonėms, 2016 – 154. Kiek iš jų buvo nuteisti už homoseksualizmą galima tik spėlioti. Gal Lietuva kaip nors pasmerkė tokią padėtį šiose šalyse? Gal ponai Zingeris ir Masiulis inicijavo kokią nors rezoliuciją? Juokinga ar ne?

Ir dar viena įdomi tema. Moterų teisių problema kelia mažiau ginčių negu seksualinių mažumų teisės. Šiuo klausimu tarptautinėje bendruomenėje nusistovėjo šioks toks konsensusas. Pagrindinis Jungtinių Tautų Organizacijos moterų teisių gynimo organas yra Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas (angl. – Committe on the Elimination of Discrimination against Women). Šį komitetą sudaro 45 šalių atstovai. Ir štai š.m. balandžio 25-tą dieną šio komiteto pirmininke buvo išrinkta … Saudo Arabija, kuri pagal reglamentą JTO vadovaus moterų teisių apsaugai 2018-2022-ais metais. Kaip žinia ši šalis užima 134-tą iš 145 vietą moterų teisių pasaulio reitinge. Draudimų ir apribojimų gyvenantys joje moterys turi labai daug. Pavyzdžiui tai yra vienintelė pasaulio valstybė, kur moterims įstatymu uždrausta vairuoti automobilį! Moterys Saudo Arabijoje neturi teisės užsiimti politine veikla ir net balsuoti rinkimuose. Joms taip pat draudžiama išeiti iš namų be specialios uždengiančios veidą skaros arba pasirodyti viešojoje vietoje vienai bei vyro (brolio, tėvo) palydos. Yra ir dar aibė apribojimų, kurių pažeidimas šioje šalyje moterims yra nusikaltimas.

Saudo Arabijos moterų teisių taryba
Saudo Arabijos moterų teisių taryba

Dar truputį anksčiau – š.m. kovo mėnesį Saudo Arabijoje buvo sukurta nacionalinė moterų teisių gynimo taryba. Ją sudaro … 13 vyrų! Joje nėra nei vienos moters!

Tokia padėtis netrukdo Saudo Arabijai būti ir JTO Žmogaus teisių tarybos nare. Čia irgi viskas tvarkoje.

Ar moterų teisių problema yra didesnė ir rimtesnė už LGBT problemą? Be jokių abejonių, bent jau todėl, kad moterų yra ženkliai daugiau negu seksualinių mažumų atstovų. Tačiau Lietuvos žiniasklaida bei politikai deja turi kiek kitokius prioritetus – tariami gėjų teisių pažeidimai Čečėnijoje bei protestai prie Rusijos ambasados Vilniuje. Akivaizdu kad Lietuvos politikai, jiems pavaldūs visuomenininkai bei žiniasklaida turi tik vienintelį tikslą – bet kuriuo būdu įgelti Rusijai. Todėl jie ir toliau maitins savo auditoriją pasakomis apie tai kokia baisi yra Rusija ir kad žmonės ten net šunis valgo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s