Oficialu: 2017-asiais darbo imigracija į Lietuvą išaugo beveik dvigubai, du trečdaliai imigrantų – ukrainiečiai

Pernai į Lietuvą atvyko dirbti beveik dvigubai daugiau užsieniečių nei 2016-tais metais. Oficiali migracijos departamento statistika rodo kad dauguma darbo imigrantų yra ukrainiečiai.

Migracijos departamento duomenimis 2017 metais darbo vizos arba leidimai nuolat gyventi Lietuvoje darbo pagrindu buvo suteikti apie 34,5 tūkst. užsieniečių, iš jų daugiau kaip 20 tūkst. yra Ukrainos piliečiai. 2016-asiais į Lietuvą atvyko dirbti 18 tūkst. žmonių iš užsienio šalių, maždaug 10 tūkst. jų buvo iš Ukrainos.

Anot ekspertų, emigruoti į Lietuvą ukrainiečius skatina palengvintos įsidarbinimo sąlygos ir ženkliai didesni atlyginimai nei jų gimtinėje. Pastaraisiais duomenimis Ukraina oficialiai vadinama pačia skurdžiausia valstybe Europoje. Dėl ekonomikos kritimo ir nacionalinės valiutos nuvertėjimo ši valstybė užima paskutinė vietą visoje Europoje pagal mėnesinės algos dydį.

Analitikai sako, kad darbo imigracija Lietuvai yra neišvengiama dėl lietuvių emigracijos ir kvalifikuotų darbininkų trūkumo.

Tačiau kritikai nerimauja, jog pigesnė darbo jėga iš Ukrainos stabdys lietuvių atlyginimų augimą.

Daugiausiai ukrainiečiai Lietuvoje darbinasi tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonių vairuotojais, betonuotojais, plytų mūrininkais, apdailininkais, metalinių laivų korpusų surinkėjais, suvirintojais. Verslininkai sako, kad daugiausia rūpesčių jiems kelia ilgai trunkantis prašymų dėl vizos ar leidimo laikinai gyventi nagrinėjimas.

Migracijos departamentas teigia, jog išaugus darbo imigracijai jam neužtenka darbuotojų, kad prašymai būtų nagrinėjami laiku. Dėl masinio ukrainiečių darbuotojų antplūdžio praėjusių metų rugsėjo pabaigoje jis net mėnesį nepriėmė užsieniečių prašymų dėl nacionalinių vizų išdavimo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s