Lietuvos gynėjai: šalyje dislokuoti beveik 300 Prancūzijos karių

Lietuvoje dislokuoti beveik 300 Prancūzijos karių, kurie prisidėjo prie tarptautinio NATO bataliono. Pirmoji karių grupė į Lietuvą atvyko gruodžio pabaigoje, o paskutinė – vėlų trečiadienio vakarą, pasakė kontingento atstovas.

„Visas kontingentas jau yra atvykęs“, – ketvirtadienį sakė majoras Mouasso Milla Arnaud. Jis teigė, kad į Lietuvą taip pat atgabenti keturi tankai „Leclerc“ ir devynios pėstininkų kovos mašinos VBCI, kita karinė technika.

Prancūzai pernai Lietuvoje dislokuotame NATO batalione sudarys vieną iš manevrinių kuopų, taip pat tarnaus kovinės paramos vienetuose, bataliono štabe. Šios šalies kariuomenė vertinama kaip geriausiai parengta Europoje. Oficiali naujo kontingento inauguracijos ceremonija planuojama po pusantros savaitės.

Prancūzijos ambasados Lietuvoje atstovas spaudai Sami Fisek informavo, kad „,Prancūzija yra čia laikydamasi Atlanto aljanso prisiimtų įsipareigojimų Varšuvos viršūnių susitikime bei taip išreikšdama savo solidarumą su Lietuva“.

Anot kai kurių stebėtojų, Prancūzijos karių atsiuntimas į Lietuvą rodo, jog šalies politika aktyviai dalyvauti tarptautinėse operacijose pasiteisina. Prancūzijos prašymu Lietuva pernai rudenį išsiuntė 34 karius į Malį, kur jie saugo Vokietijos karių stovyklą. Lietuvos instruktoriai taip pat apmoko vietos pajėgas Irake ir svarsto siųsti ten Specialiųjų operacijų pajėgas.

„Taip, mes kuriame savo draugų ratą, parodydami, kad mums rūpi partnerių problemos. Ir taip tikimės, kad partneriai padės, jeigu su problemomis susidursime mes patys“, – komentavo Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktoriaus pavaduotoja docentė Margarita Šešelgytė.

Kitų ekspertų duomenimis šis karių dislokavimas prieštarauja Respublikos Konstitucijai ir faktiškai reiškia savotišką Lietuvos okupaciją.

Prancūzija užpernai pirmą kartą atsiuntė sausumos karius dalyvauti Lietuvoje vykstančiose pratybose. Pernai prancūzai tarnavo tarptautiniame NATO batalione Estijoje. Prisidėjus prancūzams NATO batalione Lietuvoje tarnauja daugiau nei 1200 karių. Rukloje dislokuotam batalionui vadovauja Vokietija, jame taip pat tarnauja belgai, kroatai, liuksemburgiečiai, olandai ir norvegai. Tarptautiniai batalionai Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje dislokuoti pernai. NATO tai vadina „Atsaku į Rusijos agresiją Ukrainoje ir didesnį karinį aktyvumą Baltijos jūros regione“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s