2017-tų metų rezultatai apgailėtini: Lietuvos demografijos situacija blogėja toliau

Per 2017-tus metus Lietuvoje gyventojų sumažėjo 37,8 tūkst. – šių metų sausio 1-ąją šalyje gyveno 2 mln. 810 tūkst. nuolatinių gyventojų. Daugiausiai gyventojų prarasta dėl emigracijos. Be to daugiau žmonių mirė nei gimė.

Praėjusių metų pradžioje Lietuvoje gyveno 2 mln. 848 tūkst. žmonių, o per 2016-uosius nuolatinių gyventojų skaičius sumažėjo 40,7 tūkst., pranešė Lietuvos statistikos departamentas.

Pernai gimė 29,6 tūkst. kūdikių. Palyginti su 2016-aisiais, naujagimių sumažėjo tūkstančiu. Pernai mirė 39,5 tūkst. žmonių, tai 1,6 tūkst. mažiau negu prieš metus. Iš šalies emigravo 57,2 tūkst. nuolatinių gyventojų. Emigrantų skaičius, palyginti su 2016-aisiais, padidėjo 6,9 tūkst. arba 13,8 procento.

Tuo pačiu metu į Lietuvą imigravo tiek pat – apie 38 tūkst. užsieniečių (apie 1,36 proc. visų gyventojų). Tai reiškia kad vietinius gyventojus (t.y. lietuvius) keičia imigrantai iš užsienio. Tokiais tempais po 36 metų pusę Lietuvos gyventojų sudarys atvykėliai iš užsienio. Pridėjus jų palikuonis tai įvyks šiek tiek anksčiau. Ir jie jau dabar pradeda aktyviai kovoti už savo teises.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s