Asociacijos su ES kaina: Ukrainoje pradėjo trūkti darbuotojų

Pas turtingesnius kaimynus migruojantys Ukrainos darbuotojai kelia problemų šalies ekonomikai ir kainų stabilumui, tačiau kaimyninių šalių apetitas ukrainiečiams neslopsta.

Nuo 2015 m. Ukrainą oficialiai paliko 7% darbo jėgos, tačiau tikras skaičius gali būti ženkliai didesnis, nes ukrainiečiai nuo pernai ES viduje gali keliauti be vizų, rašo „Bloomberg“.

Pagrindinės ukrainiečių migracijos kryptys – Rusija, Baltarusija, Lenkija, Čekija, Italija ir JAV. Vien į šias šalis nuo 2015 iki 2017 m. išvyko 1 milijonas ukrainiečių.

„Darbo migracija – viena iš augančių problemų Ukrainoje šiandien. Ji ateinančiais metais gali tapti rimta rizika tiek ekonomikos augimui, tiek kainų stabilumui“, – „Bloomberg“ cituoja Ukrainos centrinio banko vadovo pavaduotoją Dmytro Sologubą.

Vietinių Ukrainos įmonių teigimu, tampa sunku užpildyti laisvas pozicijas. Šalies ekonomikos augimas lėtėja keturis ketvirčius iš eilės.

Ukrainiečius migruoti skatina atlyginimų skirtumai. Pavyzdžiui, vidutinė alga Ukrainoje siekia apie 215 Eur, o Lenkijoje – apie 845 Eur. Palikti šalį ukrainiečius skatina ir konfliktas su Rusija, grivinos nuvertėjimas bei besitęsianti korupcija.

Darbo jėga iš Ukrainos – būtina

Baltijos šalys – taip pat populiari ukrainiečių emigravimo kryptis. Lietuvoje Ukrainos piliečiai sudaro daugiau nei pusę darbuotojų, kuriuos įmonės įdarbina iš trečiųjų šalių. Pernai gruodžio mėn. Ukrainos piliečiams buvo išduota dirbti 3.173 leidimai.

Tiesa, dėl ilgos užsieniečių įdarbinimo Lietuvoje procedūros kai kurios bendrovės renkasi dalį darbuotojų iš Ukrainos komandiruoti į Lietuvą iš, pavyzdžiui, Lenkijos, kur įdarbinti užsienietį yra paprasčiau. Tad tikrasis Lietuvoje dirbančių ukrainiečių skaičius gali būti didesnis.

Tiek Lietuvai, tiek Lenkijai ir Čekijai darbuotojai iš Ukrainos tapo išsigelbėjimu, nes šios šalys susiduria su įvairios kvalifikacijos darbuotojų trūkumu.

Lenkijos centrinio banko vadovas šių metų sausio gale pripažino, kad darbuotojai iš Ukrainos yra būtini siekiant užtikrinti Lenkijos ekonomikos augimą, rašo „Deutsche Welle“. Šiuo metu Lenkijoje legaliai ir nelegaliai dirba maždaug 1-1,5 mln. ukrainiečių.

Čekijos respublika šių metų pradžioje daugiau nei dvigubai pakėlė kvotas darbuotojų iš Ukrainos įsivežimui. Šiais metais Čekijos darbdaviai galės įdarbinti 19.600 naujų darbuotojų iš Ukrainos. Pernai šis skaičius siekė 9.600, o užpernai 3.800, skelbia „Reuters“.

Lietuvoje darbuotojų iš Ukrainos skaičius taip pat turėtų augti, nes kai kurioms įmonėms buvo palengvintos jų įdarbinimo sąlygos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s