Rusija sprendžia, ar išduoti Lietuvai Algirdą Geležių

Rusijoje sulaikytas vienas ieškomiausių Lietuvoje nusikaltėlių Algirdas Geležius.

Kaip penktadienį pasakė Marijampolės apskrities policijos Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkas Dainius Zubas, Rusijos teisėsauga sprendžia dėl pabėgėlio statusą turinčio lietuvio išdavimo Lietuvai.

„Pagrindinė bėda buvo, kad jis turėjo pabėgėlio statusą Rusijoje oficialiai ir tai buvo kliūtis jį perduoti. Policija, aišku, dirbo savo darbą. Dabar įsijungė kiti teisiniai procesai, persvarstomas tas klausimas Rusijoje mūsų iniciatyva“, – pasakė pareigūnas. D. Zubo teigimu, kol kas nėra žinoma, ką nuspręs Rusijos teisėsauga ir kada galėtų būti priimtas sprendimas.

Anksčiau portalas Delfi.lt pranešė, kad A. Geležius Rusijos Kaliningrado srityje sulaikytas pernai spalio 30 dieną. Lietuvos pareigūnai buvo informuoti apie jo sulaikymą, tačiau informacija apie tai iki šiol viešai neskelbta.

Marijampolės apskrities policija A. Geležiaus ieško nuo 2012 metų pabaigos, kai jis buvo nuteistas dėl dviejų žmonių nužudymo. Buvęs liberaldemokratas, Kalvarijos savivaldybės tarybos narys slapstosi nuo jam skirtos 14 metų laisvės atėmimo bausmės.

A.Geležius nuteistas už tai, kad 1994 metų pavasarį žiauriai nužudė du vyrus, kurie neva buvo apvogę jo brolį. Siekdamas susigrąžinti pagrobtus pinigus, jis esą kankino, o vėliau žiauriai nužudė to paties miestelio gyventojus – Raimondą Akelį ir Zenių Valinčių. Raimondui Akeliui tada buvo 24-eri. Zenius Valinčius dar neturėjo nė 20-ies. Tačiau nužudytųjų kūnai iki šiol nerasti.

A.Geležiaus įgaliojimai savivaldybės taryboje buvo nutraukti 2006 metais. Tuometinė Liberalų demokratų partija (dabar partija „Tvarka ir teisingumas“) sustabdė A. Geležiaus ir kaip partijos Kalvarijos skyriaus pirmininko, ir kaip partijos nario įgaliojimus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s