Rusų kalbos šventė – ir Dzūkijoje

Lapkričio 24 dieną Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokykloje vyko respublikinis edukacinis projektas – rusų kalbos ir literatūros viktorina bei kiti renginiai skirti XIX amžiaus didžiojo rusų rašytojo, vieno rusų kalbos patriarcho Ivano Turgenevo 200 metų gimimo minėjimui. Renginiuose dalyvavo Lietuvos mokyklų auklėtiniai iš Alytaus, Marijampolės, Druskininkų, Klaipėdos bei kitų vietų.

Rusų kalbos šventėje sudalyvavo ir Alytaus Šventojo Benedikto gimnazijos komanda, sudaryta iš buvusių ir esamų mokinių (Karolinos Klimenkaitės (8b) ir Augusto Jasiūno, šiemet jau besimokančio Druskininkų progimnazijoje) bei rusų kalbos mokytojos Janinos Aleknavičienės. Labiausiai pasisekė būtent šiai komandai kuri viktorinoje užėmė pirmąją vietą. Pasirodo kad šioje mokykloje mokosi tikri I. Turgenevo kūrybos „Žinovai“ (būtent taip ir vadinosi nugalėtojų komanda).

Rusų kalbos dienos Alytuje pabaigoje įvyko šventinis koncertas „Ivan Turgenev ir Polina Viardo – romansas apie meilę“. Po viktorinos bei kitų konkursų projekto dalyviai klausėsi svajingų romansų, kuriuos atliko svečiai iš Klaipėdos muzikos mokyklos. Po koncerto renginių dalyviai smagiai bendravo su ilgamete bičiule Nadiežda Krakovskaja – vietinės Alytaus rusų kultūros draugijos „Malachit“ pirmininke.

Konkursų nugalėtojus bei dalyvius diplomais apdovanojo Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos direktorius Gintautas Draugelis. Svečiai iš Klaipėdos pasidalino vertingomis knygomis bei atminimo dovanomis. Konkursų dalyviai smagiai, turiningai ir gana romantiškai praleido šeštadienio popietę.

Šis projektas yra paremtas Alytaus miesto bei Klaipėdos miesto savivaldybių. Vienos iš konkursų organizatorės Viltautės Jasiūnienės teigimu Alytaus miesto administracijos švietimo skyriaus vedėjos Rimvydos Ališauskienės pritarimu šį renginį ateityje planuojama padaryti kasmetiniu.

Anksčiau spalio 13 d. Alytaus Volungės progimnazijoje vyko Alytaus rusų kultūros draugijos „Malachit“ 15 metų jubiliejaus šventė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s