Lietuva planuoja didinti karių skaičių, steigti naują Logistikos batalioną

Lietuva per artimiausius penkerius metus planuoja padidinti karių skaičių ir įsteigti naują Logistikos batalioną šalies vakaruose.

Tai numatyta Vyriausybės trečiadienį patvirtintame įstatymo projekte, kuriame nustatoma principinė kariuomenės struktūra 2024 metais. Jį toliau svarstys Seimas.

Dokumente rašoma, kad bendras ribinis karių skaičius Lietuvos kariuomenėje 2024-aisiais turėtų siekti nuo 21 tūkst. 290 iki 26 tūkst. 850 karių.

Karių profesionalų skaičius siektų nuo 11 tūkst. 400 iki 15 tūkst. 600. Šiuo metu kariuomenėje tarnauja 10 tūkst. 618 karių, rodo naujausi Krašto apsaugos ministerijos duomenys.

Tuo pačiu siūloma didinti generolų ir vyresniųjų karininkų, kariuomenės darbuotojų, kiekvienais metais į pratybas ir mokymus pašaukiamų parengtojo rezervo karių ribinius skaičius.

Šio personalo skaičius didėja dėl civilinio personalo poreikio medicininės priežiūros, maitinimo, sandėlių, infrastruktūros priežiūros, aprūpinimo ir kitoms aptaravimo paslaugoms vykdyti. Į bendrą ribinį karių skaičių neįtraukiami į pratybas ir mokymus pašaukiami parengtojo rezervo kariai, nes šie kariai pratybose ir mokymuose dalyvauja trumpą laiką, tik įgūdžių atnaujinimo mokymuose, ir nedaro įtakos kovinių vienetų komplektavimui.

Įstatymo projektu nustatomas ir vyresniųjų karininkų skaičius pagal atskirus karinius laipsnius. Tai daroma siekiant užtikrinti reikiamą karininkų, gebančių vykdyti atitinkamo krašto apsaugos sistemos valdymo lygmens (taktinio, operacinio ir strateginio) užduotis, atlikti tarnybą užsienio valstybių ir tarptautinėse karinėse, gynybos institucijose, tarptautinėse misijose, operacijose, mokymuose ir kituose renginiuose.

Remiantis projektu, generolų ir admirolų skaičius nustatomas iki 14, pulkininkų ir jūrų kapitonų – iki 66 , pulkininkų leitenantų ir komandorų – iki 262, majorų ir komandorų leitenantų – iki 963.

Personalo skaičius bus nuosekliai didinimas atsižvelgus į LRV patvirtintame Krašto apsaugos sistemos 10 metų personalo plėtros plane nustatytus personalo skaičius. Priimant reikiamą personalo skaičių bus atsižvelgiama į resursais grindžiamus skaičiavimus, kad personalui išlaikyti būtų skiriama ne daugiau kaip 50 proc. visų asignavimų. Lietuvos kariuomenės vienetų komplektavimas profesinės karo tarnybos kariais ir toliau bus tęsiamas atsižvelgus į karių skaičiaus didėjimo tendencijas ir šiuo metu tarnaujančių profesinės karo tarnybos karių išlaikymo galimybes ateityje.

Seimui pritarus, įstatymas turėtų įsigalioti nuo 2020 metų sausio 1 dienos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s