Rukloje vyko NATO bataliono vado pasikeitimo ceremonija

Ketvirtadienį Rukloje, Jonavos rajone, Mokomajame pulke, vyko NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės rotacijos ir vadovybės pasikeitimo ceremonija.

Krašto apsaugos ministerija pranešė jog naujajai NATO bataliono kovinės grupei pamainai vadovaus Vokietijos kariuomenės pulkininkas leitenantas Axelis Niemannas. Jis pakeitė nuo pernai rugpjūčio šeštajai 6-jai rotacijai vadovavusį Vokietijos kariuomenės pulkininką leitenantą Rouveną Habelą.

Vokietija naujai pusės metų rotacijai Rukloje dislokuoja savo 371-ąjį mechanizuotąjį pėstininkų batalioną iš Marienbergo. Į 1,2 tūkst. karių kovinę grupę savo pajėgas taip pat yra atsiuntę Nyderlangai, Norvegija, Kroatija, Čekija, Belgija, Liuksemburgas ir Islandija.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuota 2017 metų vasarį, reaguojant į Rusijos karinį aktyvumą regione. Panašūs daliniai dislokuoti Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Nuo dislokavimo pradžios kartu su Lietuvos kariais rotuodamiesi jau yra treniravęsi per 8 tūkst. karių iš devynių NATO valstybių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s