Koronavirusas Europoje: mirė pirmasis užsikrėtęs žmogus

Italijoje mirė 78 metų vyras, kuriam buvo diagnozuota naujojo koronaviruso COVID-19 infekcija, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Tai pirmasis mirtinas šios ligos atvejis Europoje.

Vyras šiaurinio Veneto regiono ligoninėje buvo gydomas apie 10 dienų dėl kitos ligos, informavo Italijos sveikatos apsaugos ministras Roberto Speranza. Į pensiją išėjęs mūrininkas Adriano Trevisanas buvo vienas iš dviejų šiame regione koronavirusu užsikrėtusių žmonių. Ši žinia buvo paskelbta, kai dešimtyje miestų Italijos šiauriniame Lombardijos regione iki savaitės laikotarpiui buvo uždarytos visos viešosios erdvės, taip pat atšaukti sporto ir karnavalo renginiai bei pamaldos dėl koronaviruso protrūkio, infekciją diagnozavus mažiausiai 15-ai žmonių, įskaitant penkis gydytojus.

Lombardijoje daugiau kaip 50 tūkst. gyventojų buvo paprašyti pasilikti namuose.

Italijos premjeras Giuseppe Conte sakė, kad „viskas kontroliuojama“, ir pabrėžė, kad vyriausybė laikosi „itin aukšto atsargumo lygio“. Nuo gruodžio užsikrėtę virusu, panašiu į ūmaus kvėpavimo takų sindromo (SARS) sukėlėją, Kinijoje, protrūkio epicentre, mirė daugiau kaip 2,3 tūkst. žmonių. Kitur pasaulyje ši liga nusinešė keliolika žmonių gyvybių ir išplito maždaug 27 šalyse ir regionuose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s