Nauji reitingai: socialdemokratai toliau stiprina savo pozicijas

Šeštadienį dienraščio „Lietuvos rytas“ paskelbta apklausa parodė kad opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) sustiprino savo pozicijas visuomenės palankumo reitinge, sumažėjus jos atotrūkiui nuo antroje vietoje esančios „Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų Sąjungos“. Vasarį už socialdemokratus ketino balsuoti 9,7 proc., o sausį – 8,9 proc. visų apklaustųjų.

„Socialdemokratų partija trečia (…): 16,1 proc. nuo balsuojančiųjų ir 9,7 proc. nuo visų. Nuo balsuojančiųjų 16,1 proc. yra jų geriausias rezultatas po to, kai nuo partijos atskilo ar suskilo (politikai, vėliau tapę „socialdarbiečiais“ – red). Po truputį auga G.Palucko partija, šiuo metu jie pasiekė geriausią rezultatą“, – sakė apklausą atlikusios bendrovės „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.

Šiuo metu opozicinė LSDP yra didžiausia šalies politinė partija. Ji turi per 17 tūkst. narių. Parlamente dirba devyni šios partijos atstovai. 2017 metais partija skilo – nesutikę trauktis iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“ LSDP paliko dalis Seimo narių ir įkūrė naują partiją – „Lietuvos socialdemokratų darbo partiją“.

Vasarį partijų reitingai kito nedaug. Toliau pirmauja opoziciniai konservatoriai: Tėvynės Sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) reitingas siekia 17,7 proc. (sausį – 16,5 proc.). Pasak V.Gaidžio, konservatorių lyderystę reitinge galimai lemia partijos matomumas, aiškus veikimas, taip pat sumenkęs opozicinio Liberalų sąjūdžio aktyvumas ir centro-kairiųjų „pasimetimas“.

„Vadinamojoje centro-kairėje kažkoks, sakyčiau, pasimetimas, ten nelabai aišku, kas ir vadovai (…) kažkas nerišlaus, tai tame visame kontekste Tėvynės Sąjunga kažkaip artikuliuotai (…) pastoviai pasisako“, – aiškino sociologas.

Pasak jo, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) reitingai per mėnesį nepakito – 11,6 proc. respondentų teigė, kad balsuotų už šią partiją. Sausį už valdančiąją partiją žadėjo balsuoti 11,3 proc. apklausos dalyvių.

Toliau partijų reitingų lentelėje rikiuojasi „Darbo partija“ – 5,9 proc. (sausį – 6,0 proc.), „Tvarka ir teisingumas“ – 5,7 proc. (4,3 proc.), „Liberalų sąjūdis“ – 3,1 proc. (3,2 proc.) V.Gaidys atkreipė dėmesį, kad Liberalų sąjūdžio reitingas buvo pagerėjęs, kai jam ėmė vadovauti Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Jos pačios asmeninis yra labai geras reitingas ir ji praėjusį rudenį daug buvo matoma, o dabar mėnuo po mėnesio tiesiog nebesimato tos veiklos, kaip buvo“, – samprotavo „Vilmorus“ direktorius.

„Socialdemokratų darbo partijos“ reitingas naujausioje apklausoje siekia 2,3 proc., kai sausį buvo 2,4 proc., „Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškų šeimų sąjungos“ – 1,6 proc. (1,7 proc.), „Laisvės partijos“ – 1,2 proc. (1,3 proc.), „Centro partijos „Gerovės Lietuva“ – 1,1 proc. (2,8 proc.).

Vasarį 24,1 proc. respondentų teigė nežinantys, už kokią partiją balsuotų, sausį tokių buvo 25,3 proc., dar 12,5 proc. tvirtino išvis nebalsuosiantys. Sausį taip sakė 13,5 proc. apklausos dalyvių.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ gyventojų apklausą atliko vasario 7-13 dienomis, apklausti 1020 žmonių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s