Algirdas Paleckis pareiškė, kad bylą prieš jį sufabrikavo Lietuvos specialiosios tarnybos

Lietuvos opozicijos politikas, buvęs Socialistinio liaudies fronto lyderis Algirdas Paleckis laiške tvirtina, kad Lietuvos specialiosios tarnybos sufabrikavo su juo susijusią “šnipinėjimo Rusijos Federacijos naudai“ bylą.

“Nebuvo jokių šnipų, jokių šnipų tinklų. Nėra jokių faktų“, — teigia jis.

Laiške Paleckis rašė, kad byloje nėra konkretumo, o prokurorai remiasi ne faktais, o savo nuomone. Anot jo, dokumentuose nėra informacijos apie tai, kokius duomenis jis neva rinko, kam, kada ir kaip perdavė.

Antradienį Lietuvos generalinė prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl Paleckio bylos. Ją nagrinės Šiaulių apygardos teismas. Kartu su opozicijos politiku kaltinamas ir Lietuvos verslininkas Deimantas Bertauskas.

Abudu įtariami “bendradarbiavimu su Rusijos žvalgyba“ ir „informacijos rinkimu už piniginį ar kitokį atlygį“. Visų pirma teigiama, kad jų užduotis buvo “surinkti duomenis apie teisėjus, prokurorus ir kitus asmenis, susijusius su baudžiamosiomis bylomis dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų“ 1991 metų sausio 13 dienos įvykių byloje, taip pat informaciją apie kitas baudžiamąsias bylas, “susijusias su SSRS agresija prieš Lietuvą 1990–1991 metais“.

Prokurorai mano, kad įtariamieji ieškojo žmonių, galinčių suteikti “melagingos informacijos apie nuteistojo sausio 13-osios įvykių byloje Rusijos Jurijaus Melio sveikatos būklę“, kad paveiktų jo sulaikymo sąlygas.

Paleckis laikomas kalėjime nuo 2018 metų spalio dėl įtarimų “šnipinėjimu Rusijos naudai“. Per šį laiką jis labai sulyso, o jo sveikatos būklė kelia nerimą.

Informacija Apie Bertauską kaip bylos figūrantą pirmą kartą išėjo į viešumą 2019 metų vasarį, kai apie tai papasakojo Socialistinio liaudies fronto dalyvis Pavelas Ževžikovas. Tačiau daugiau jokių detalių pateikta nebuvo.

Paleckis ne kartą yra pareiškęs apie savo nekaltumą. Sulaikymo priežastimi jis pavadino tai, kad šia byla Lietuvos valdžia jam atkeršijo už bendravimą su rusais ir susidomėjimą 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto.

Politikas anksčiau buvo nuteistas už pareiškimus apie sausio 13-osios įvykius Vilniuje, kai jis viešai pasakė, kad “savi šaudė į savus“. Tačiau tada teismas jį išteisino, nes nebuvo sudėtinių nusikaltimo aspektų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s