Klaipėdoje – teisėsaugos išpuolis prieš rusakalbius: du įtariamieji šnipinėjimu suimti trims mėnesiams

Klaipėdos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl šnipinėjimo, du įtariamieji suimti trims mėnesiams, penktadienį informavo prokuratūra.

„Turime du įtariamuosius, kuriems teismas yra skyręs trijų mėnesių suėmimo terminą“, – sakė Klaipėdos apygardos prokuratūros atstovė Ignė Rotautaitė-Pukenė.

Anksčiau šią savaitę byloje apklausta Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narė Ela Andrejeva gavo specialiojo liudytojo statusą. Specialiojo liudytojo statusas asmeniui suteikiamas, kai jis apklausiamas apie savo veiksmus, bet pagrindo įtarimams pareikšti nepakanka. Kaip taisyklė, tokį statusą gauna žmonės, kurie aktyviai bendradarbiavo su teisėsauga ar žvalgyba išaiškinant arba demaskuojant galimą nusikaltimą dar prieš pradėjus ikiteisminį tyrimą.

E. Andrejevos advokatės teigimu, politikė aktyviai bendradarbiauja su teisėsauga, duoda parodymus ir neigia veikusi prieš Lietuvą.

Anksčiau buvo paskelbta, kad vienas iš įtariamųjų šioje byloje – visuomenininkas Aleksėjus Greičius, Baltijos jaunimo asociacijos „Juvenis“ direktorius.

Uostamiesčio rusakalbės bendruomenės lyderis, politikas Viačeslavas Titovas feisbuke skelbia, jog A.Greičius buvo suimtas. Klaipėdos prokuratūros atstovė sakė negalinti nei patvirtinti, nei paneigti, kad jis yra vienas iš įtariamųjų.

Apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl šnipinėjimo prokuratūra pranešė antradienį, kai viešumoje paskelbta, jog pareigūnai iš namų išsivežė E.Andrejevą. Pasak prokuratūros, jis pradėtas įvertinus Valstybės saugumo departamento pateiktus duomenis.

E.Andrejeva Klaipėdos taryboje atstovauja visuomeniniam rinkimų komitetui „Titov ir teisingumas“. Taryboje ji pakeitė patį V.Titovą, kuris pareigų neteko po to, kai buvo nuteistas už partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paniekinimą. 2015 metais E.Andrejeva į tarybą kandidatavo su „Lietuvos rusų sąjunga“. Tuo metu su šia partija į tarybą kandidatavo ir A.Greičius bei V.Titovas.

Anot Klaipėdos rusakalbių bendruomenės aktyvistų tokie Lietuvos žvalgybos ir teisėsaugos veiksmai yra akivaizdus išpuolis prieš miesto rusus siekiant neleisti jiems organizuoti didelio mąsto renginių pergalės Antrajame pasauliniame kare 75-mečio proga.

“Laikau tai politiniu susidorojimu“, – situaciją įvertino V.Titovas.

Tiek V.Titovas, tiek ir E.Andrejeva priklauso Lietuvos rusų sąjungai, kuriai, kaip nesenai paaiškėjo, gresia likvidavimas. Tai tapo žinoma, kai Teisingumo ministerija išplatino informaciją apie politinių partijų narių skaičių. Ši partija dukart iš eilės nedeklaravo privalomo pateikti narių skaičiaus. Tad pagal Lietuvos įstatymus jai gresia likvidavimas.

“Jau yra išsiųstas Teisingumo ministerijos raštas Registrų centrui dėl šios partijos likvidavimo procedūros pradėjimo. Paprastai tokia procedūra trunka iki vienerių metų“, – paaiškino ministerijos atstovas Audris Kutrevičius.

Komentarų: 2

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s