Dėl karantino sukeltos krizės žemės ūkio sektoriuje į JK skraidinami rumunų darbininkai

Jungtinėje Karalystėje dėl karantino atsiradus dideliam darbininkų stygiui ūkiuose, iš Rumunijos į šalį užsakomaisiais skrydžiais imta skraidinti darbininkus, rašo „The Guardian“.

Vienas lėktuvas Stanstedo oro uoste turėjo nusileisti trečiadienį po pietų, kitas – ketvirtadienį. Pranešama, kad šiais skrydžiais bus atskraidinta 150 žmonių.

Aviacijos kompanijos „Air Charter Services“ (ASC) komercijos vadovas Matthew Purtonas sakė, kad susitarta dėl dar šešių užsakomųjų skrydžių artimiausiomis savaitėmis, esą į įvairius ūkius gali būti nugabenta 450 darbuotojų, rašo „The Guardian“.

Rumunija panaikino ribojimus, taip leisdama žemės ūkio sektoriaus darbininkams išvykti dirbti į užsienį. ACS prieš tris savaites pradėjo skraidinti darbininkus į Vokietiją, numatomi dar aštuoni skrydžiai. Anot M.Purtono, Rumunija įvedė procedūras, skirtas sumažinti užsikrėtimo koronavirusu riziką.

„Bus pamatuota visų keleivių temperatūra, reikės užpildyti klausimyną dėl sveikatos deklaracijos, (keleiviams) skrydžiui bus duota rankų dezinfektanto ir kaukių. Jie sėdės remiantis socialinio atstumo taisyklėmis“, – sakė jis.

JK žemės ūkio sektoriui reikia 90 tūkst. darbininkų nuimti daržovių ir vaisių derlių. Daugeliui šalių uždarius sienas, sektoriaus atstovai kreipėsi į studentus ir šiuo metu darbo neturinčius restoranų bei viešbučių darbuotojus.

Braitone įsikūrusi viena didžiausių savanorių įdarbinimo įmonė šalyje „Condornia“ paskelbė po sektoriaus atstovų kreipimosi gavusi 35 tūkst. paraiškų. Vis dėlto, tik 16 proc. – 5,5 tūkst. – dalyvavo darbo pokalbiuose, rašo „The Guardian“

Kompanijos teigimu, beveik 90 proc. besikreipusiųjų buvo JK piliečių, iš kurių pusė prarado pajamas dėl koronaviruso karantino. Tik 30 proc. jų anksčiau dirbo žemės ūkyje.

„Condornia“ tikina balandžiui užpildžiusi visas darbo vietas. Aplinkos, maisto ir kaimo reikalų departamentas tikino žinąs, kad ateinančiais mėnesiais augs sezoninių žemės ūkio sektoriaus darbininkų paklausa.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s