Prie Pagėgių kapų plėšikų trijulė ieškojo ginklų: „Girdėjome apie palaidotus kareivius“

Policijos pareigūnai Pagėgių savivaldybėje sulaikė kapų niokotojus. Įtariamieji prasitarė girdėję apie senosiose Evangelikų liuteronų kapinaitėse palaidotus kareivius, tad mirusiųjų ramybę drumstė esą dėl ginklų.

Pirmadienį apie 17.00 val. policijos pareigūnai vykdydami kitas užduotis, Pagėgių sen., Strepeikių kaime, atsitiktinai pastebėjo, kad senose apie XX a. pradžios Evangelikų liuteronų kapinaitėse yra atkasti ir išniekinti du kapai.

Šalia kapaviečių buvo rasti ir kaulų fragmentai. Pirminiais duomenimis, kasinėta yra nesenai, tikriausiai net šiais metais.

Aiškindamiesi įvykio aplinkybes Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariato pareigūnai nustatė ir sulaikė tris vyrus (gim. 1985 m., 1994 m. ir 1960 m.). Įtariamieji yra policijai anksčiau žinomi Pagėgių savivaldybės gyventojai. Apklausos metu trijulės nariai prisipažino įvykdę šią veiką, aiškindami, ieškoję ginklų, nes buvo girdėję apie kapuose palaidotus kareivius.

Dėl šios veikos dviem vyrams (gim. 1985 m. ir gim. 1994 m.) pareikšti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (BK) 311 str. (Mirusiojo palaikų išniekinimas) 2 dalį ir už tai gresia areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų, o vyriausiajam iš sulaikytų vyrų pareikšti įtarimai pagal BK 312 str. (Kapo ar kitos viešosios pagarbos vietos išniekinimas) 1 d. ir už tai gresia viešieji darbai, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s