Viktoras Uspaskichas apie Darbo partijos rinkimų sąrašo vedimą: mielai sutikčiau, bet dar nežinau

Darbo partijos pirmininkas, ES parlamento narys Viktoras Uspaskichas neatskleidžia, ar ves „Darbo partiją“ į Seimo rinkimus. Rinkimų sąrašą partija planuoja pasitvirtinti mėnesio pabaigoje, o vėliau reitinguoti.

V.Uspaskichas tikina su Ramūnu Karbauskiu nebendraujantis, o apie būsimas koalicijas galvosiantis tik tada, kai bus išrinktas Seimas. Nors iki Seimo rinkimų liko vos keturi mėnesiai, Darbo partijos stovykloje kol kas – tyla. Partijos pirmininkas ES parlamento narys V.Uspaskichas antradienį sakė, kad partijos suvažiavimas, kuriame planuojama patvirtinti kandidatų sąrašą, įvyks birželio 27 dieną. Tiesa, jo metu bus patvirtintas tik abėcėlinis sąrašas, kurį vėliau reitinguos visi partijos nariai. O kas bus sąrašo lyderis?

„Dėl vedimo dar abejoju, kad bus nuspręsta per suvažiavimą“, – tikino V.Uspaskichas.

„Su mielu noru, bet kol kas nežinau“, – patikino jis.

Jei V.Uspaskichas būtų išrinktas Seimo nariu, jis iškart netektų europarlamento nario mandato – 2015 metais buvo panaikinta galimybė žmogui pačiam nuspręsti, kokias pareigas eiti.

Anot V.Uspaskicho, per rinkimus nuspręsta su jokia partija nebendradarbiauti, su niekuo nederinti kandidatų vienmandatėse apygardose. Apie būsimas koalicijas V.Uspaskichas taip pat nedaugžodžiavo, pažymėjęs, kad jos bus matyti tik po to, kai paaiškės Seimo sudėtis.

„Visur stengiamės dirbti patys ir kai bus rezultatai, tik tada kalbėsime ir galvosime apie koalicijas“, – pabrėžė jis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis yra ne kartą neigiamai pasisakęs apie „Darbo partiją“, kalbėjęs, kad su ja nebus jokių koalicijų, o ir pats V.Uspaskichas partijos pranešimuose nevengia kritikuoti valdančiųjų.

„Prieš ketverius metus valstiečiai žadėjo – mes būsime kitokie, tačiau per karantiną galutinai tapo tokie patys – kuo daugiau pasiskolinti, „pravalgyti“, vaidinti, kad gerai suvaldė krizę“, – birželio pradžioje žėrė kritiką V.Uspaskichas.

Tačiau po rinkimų gali paaiškėti, kad daug pasirinkimų nėra.

„Man tai nesvarbu, kas ką kalba, ką R.Karbauskis kalba. Jis viena kalba, kita daro, kaip ir A.Butkevičius. Bet šitoje vietoje mes tikrai nekreipsime dėmesio į ankstesnes kalbas, baigsis rinkimai ir pradėsime tada dėlioti kur atitinka programinės nuostatos ir visa kita“, – ar būtų įmanoma koalicija su „valstiečiais“, svarstė Darbo partijos lyderis.

Jis patikino su R.Karbauskiu jokio ryšio nepalaikantis.

Portalo Delfi užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa, atlikta balandžio 20–30 dienomis, parodė, kad Darbo partijos reitingas tarp apklaustųjų 4,2 proc.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s