Paskutinė apklausa: žmonių pasitikėjimas G.Nausėda smarkiai smuko

Šeštadienį „Lietuvos ryto“ paskelbta sociologinė apklausa rodo, jog per pastaruosius tris mėnesius smarkiai nukrito žmonių pasitikėjimas prezidentu Gitanu Nausėda. Visuomenės nuomonės tyrimą atliko kompanija „Vilmorus“.

Birželį atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvos prezidentą palankiai vertina 60,1 proc. gyventojų, o nepalankiai – 13 procentų. G.Nausėdos reitingas smarkiai sumažėjo nuo pastarojo tyrimo kovą, kai šalies vadovas sulaukė 74,8 proc. palankių ir 7 proc. nepalankių vertinimų.

„Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys sakė, kad G.Nausėdos reitingas smuko dėl dviejų priežasčių.

„Pirmas dalykas, (…) iš jo, matyt, buvo tikimasi daugiau iniciatyvos karantino laikotarpiu, bet krizei vadovavo Saulius Skvernelis ir Aurelijus Veryga“, – teigia sociologas.

„Kitas dalykas – prezidentas paprastai yra siejamas su Lietuvos reprezentavimu, tačiau dabar du mėnesius jis buvo karantine. Jo nesimatė nei renginiuose, nei prie šampano taurės“, – pridūrė jis.

Toliau reitingų lentelėje rikiuojasi užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su 49 proc. palankių (kovą – 51,8 proc.) ir 13 proc. nepalankių (kovą – 13,7 proc.) vertinimų.

Vyriausybės vadovo Sauliaus Skvernelio reitingas šiek tiek išaugo. Birželį jį palankiai vertina 42,9 proc., o nepalankiai 29,9 proc. visuomenės. Kovą šie rodikliai atitinkamai siekė 40,2 ir 33,4 procento.

Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio vertinimas per pastaruosius tris mėnesius šiek tiek smuko. Birželį jį palankiai vertino 39,6 proc. gyventojų (43,5 proc. kovą), o neigiamai – 19,5 proc. žmonių (22,8 proc. kovą).

Didžiulio viešo dėmesio per karantiną sulaukusio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos reitingas reikšmingai nepasikeitė. Birželį jį palankiai vertino 35,8, o kovą – 36,8 proc. apklaustųjų. Nepalankių vertinimų A.Veryga birželį sulaukė iš 39,2 proc. respondentų, o kovą – 39,5 procento.

Tiesa, A.Verygą palankiai vertinančių skaičius 10-čia proc. punktų buvo pakilęs kovą, lyginant su vasariu. Toks pakilimas fiksuotas prieš pat Vyriausybei įvedant karantiną.

Į populiariausių politikų dešimtuką taip pat pateko Kauno meras Visvaldas Matijošaitis bei sostinės galva  Remigijus Šimašius, kieno reitingas per karantiną kiek ūgtelėjo, taip pat krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Liberalų sąjūdžio lyderė Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderį Ramūną Karbauskį birželį palankiai vertino 24,8 proc. gyventojų, kovą – 23,9 procento. Nepalankiai birželį jį vertino 53,1 proc. respondentų, o kovą – 54,7 procento.

Opozicijos lyderis, konservatorių vadovas Gabrielius Landsbergis birželį sulaukė 23,4 proc. teigiamų (kovą – 28 proc.) ir 49,7 proc. neigiamų (kovą – 44,5 proc.) vertinimų, tad jo reitingas taip pat šiek tiek smuko.

Politinių partijų reitingų lentelėje sociologinio tyrimo rezultatai rodo kad šiek tiek išaugo valstiečių-žaliųjų bei socialdemokratų reitingai, o konservatorių palaikymas sumažėjo.

Jeigu rinkimai būtų įvykę birželį, už „Tėvynės sąjungą – Lietuvos krikščionis demokratus“ balsuotų 14,3 proc. apklaustųjų, kuomet kovą už juos balsuotų 17 procentų. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą palaikytų 13,4 proc. žmonių (kovą –12,4 proc.), o socialdemokratus – 9,1 proc. apklaustųjų (kovą – 8,3 proc.).

Ketvirta lentelėje yra „Darbo partija“, kurią palaikytų 4,6 proc. gyventojų (kovą – 5,1 proc.). Penktoje vietoje yra „Liberalų sąjūdis“ su 4,3 proc. (kovą – 3,5 proc.) palaikymu. Toliau rikiuojasi jau likviduota „Tvarka ir teisingumas“ (sujungus ją su „Laisvės sąjunga (liberalais)“ įsteigta „Laisvė ir teisingumas“), „Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga“, „Lietuvos socialdemokratų darbo partija“, „Laisvės partija“ ir „Centro partija – Gerovės Lietuva“.

Dar 42,6 proc. apklaustųjų nurodė nedalyvausiantys rinkimuose, nežinantys, už ką balsuotų, arba apskritai neatsakė į klausimą apie palaikomą partiją. Kovą tokių buvo 41,4 procento.

„Vilmorus“ naujausią visuomenės apklausą atliko birželio 5–13 dienomis. Iš viso apklausti 1020 Lietuvos gyventojų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s