Vyriausybė pratęsė sienų kontrolę, leido renginiuose dalyvauti daugiau žmonių

Vyriausybė trečiadienį mėnesiui pratęsė sienų kontrolę, taip pat leido uždaruose renginiuose dalyvauti daugiau žmonių, tačiau jei virusas vėl pradėtų plisti šalyje, viduje vykstančiuose renginiuose vėl galėtų būtų grąžintas privalomas kaukių dėvėjimas.

„Jei pritariame dėl dalyvių skaičiaus pokyčių, dar savaitę pažiūrėsime, jei bus tokios pat tendencijos užsienio valstybėse ir pas mus, tai tiesiog reikia paruošti teisinius sprendimus, kad būtų privalomai taikomos apsaugos priemonės uždaruose renginiuose. Arba turėsime alternatyvą juos drausti“, –Vyriausybės posėdžio metu sakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Neapsigaudinėkime, nes matome užsienio valstybes, kurios taip pat sėkmingai buvo suvaldžiusios pirmąją bangą, tačiau antra banga joms smogė gerokai smarkiau“, – pridūrė jis.

Sveikatos apsaugos ministras teigė, kad didinant renginiuose leidžiamą dalyvių skaičių, ir toliau turi būti užtikrinamas žmonių saugumas.

„Jei vis tik apsispręsime, kad tie skaičiai (renginių dalyvių – red.) turi augti tokiu greičiu, kaip įvardyta, matyt, reikėtų pasilikti prie tų pačių saugumo priemonių, nustatant tą patį dviejų metrų atstumą, arba, jei jo nesilaikoma, kad kaip prievolė būtų dėvimos veido apsaugos priemonės“, – per posėdį sakė Aurelijus Veryga.

„Matome, kas vyksta kitose šalyse ir visiškai atsipalaiduoti būtų neatsakinga“, – pažymėjo jis.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas siūlė kol kas pritarti renginių dalyvių skaičiaus didinimui, o tuo atveju, jei viruso plitimas nemažėtų, kitą savaitę peržiūrėti saugumo priemonių naudojimą.

„Aš tikrai norėčiau pritarti, kad dabar tą didinimą darytume, ir toliau grįžtume prie tvarkos laikymosi, renginių dalyvių tvarkos didinimo planą galėtume pažiūrėti kitą savaitę“, – sakė M.Kvietkauskas.

Nuo liepos 17 dienos renginiuose, vykstančiuose uždarose erdvėse, dalyvauti galės iki 400 asmenų, o nuo rugpjūčio 1 iki rugpjūčio 15 dienos renginiuose viduje leista dalyvauti ne daugiau kaip 500 žiūrovų.

Atvirose erdvėse leidžiamas dalyvių skaičius nepakito – juose ir toliau galės dalyvauti iki 1 tūkst. žmonių.

Pratęsus sienų kontrolę, asmenų patikrinimai ir toliau bus vykdomi tarptautiniuose oro uostuose bei Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste iki rugpjūčio 15 dienos imtinai. Tai reiškia, kad bus tikrinami atvykstančių tik lėktuvais arba keltais asmenų pasai. Atvykstančių sausumos keliais asmenų pasai tikrinami nebus.

Vyriausybė taip pat leido atvykti užsienio valstybių piliečiams iš tų trečiųjų šalių, kurios yra įtrauktos į Europos Sąjungos lygmeniu nustatytą trečiųjų šalių sąrašą. Šis leidimas netaikomas, kai sergamumas šiose šalyse neatitinka Lietuvoje taikomų sergamumo kriterijų – 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų per 14 kalendorinių dienų. Į šį sąrašą patenka: Alžyras, Australija, Gruzija, Japonija, Juodkalnija, Kanada, Kinija, Marokas, Naujoji Zelandija, Ruanda, Serbija, Pietų Korėja, Tailandas, Tunisas, Urugvajus.

Taip pat į Lietuvą bus leidžiama atvykti jūrininkams. Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į tai, kad jūrininkai atvyksta ne turizmo, o darbo tikslais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s