A.Merkel spaudos tarnybos darbuotojas įtariamas šnipinėjimu Egiptui

Vienas vyras, dirbęs Vokietijos kanclerės Angelos Merkel spaudos tarnyboje, įtariamas šnipinėjimu Egiptui, sakoma ketvirtadienį paskelbtoje vyriausybės ataskaitoje.

Policija priemonių prieš šį vyrą ėmėsi 2019 metų gruodį, paaiškėjus, kad jis „daug metų dirbo vienai Egipto žvalgybos tarnybai“, sakoma ataskaitoje apie konstitucijos apsaugą. Tyrimas tęsiamas.

Minimas žmogus dirbo federalinės vyriausybės spaudos biuro (BPA), kuriam vadovauja A.Merkel atstovas Steffenas Seibertas, lankytojų tarnyboje, rašo dienraštis „Bild“. Tai buvo vidutinio rango darbuotojas, ir tai reiškia, kad jam reikėjo egzamino ir mažiausiai dvejų metų profesinio mokymo.

Vykdant tyrimą buvo atlikta krata lankytojų tarnybos patalpose. “BPA“ atstovas naujienų agentūrai “AFP“ sakė, kad biuras nekomentuos vykstančio tyrimo ar personalo klausimų.

Tarp Egipto slaptosios tarnybos agentų Vokietijoje pagrindinių uždavinių yra informacijos apie tokių grupių, kaip „Broliai musulmonai“ , narius rinkimas, nurodoma vyriausybės ataskaitoje. Jie taip pat domisi krikščionių koptų bendruomenės nariais ir Egipto piliečių verbavimu šnipinėti, sakoma ataskaitoje.

„Yra požymių, kad Egipto tarnybos bando verbuoti Vokietijoje gyvenančius egiptiečius žvalgybiniais tikslais per jų apsilankymus Egipto diplomatinėse misijose Vokietijoje ir jų keliones į Egiptą“, – rašoma dokumente.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s