Sulaikytas pasienyje su Baltarusija afganistanietis yra infekuotas koronavirusu: aštuoni pasieniečiai yra izoliuoti

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) informuoja, kad pasienyje su Baltarusija sulaikyto afganistaniečio testas dėl koronaviruso yra teigiamas. Dėl to aštuoni Ignalinos regione tarnaujantys pasieniečiai turi izoliuotis.

Praėjusį penktadienį Ignalinos rajono Vilėkų kaimo prieigose VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai sulaikė keturis žmones – tris vyrus ir moterį. Nuo čia iki sienos su Baltarusija – apie 3 kilometrus. Du vyrai ir moteris turėjo Irako piliečių pasus. Trečias vyras VSAT pareigūnams pateikė Afganistano piliečiui išduotą šios šalies grįžimo pažymėjimo išrašą.

Po sulaikymo migrantai pateikė prašymus dėl laikino teritorinio prieglobsčio suteikimo Lietuvoje, o VSAT pradėjo tyrimą. Užsieniečių prašymus nagrinėja Migracijos departamentas.

„Sulaikytieji buvo izoliuoti savivaldybės patalpose Ignalinoje. Migrantus nuo tol saugo pasieniečiai. Trečiadienį VSAT telefonu gavo informacijos, kad mobiliajame COVID-19 patikros punkte Utenoje užsieniečiams padarius testus, afganistaniečio mėginio rezultatas buvo teigiamas“, – pranešime nurodė VSAT.

Sulaikymo metu Vilėkų kaimo prieigose ir vėliau migrantus saugant patalpose Ignalinoje aštuoni VSAT pareigūnai naudojosi apsaugos priemonėmis. Dabar jiems tenka izoliuotis, bus atliekami pasieniečių testai dėl koronaviruso.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informavo, kad ketvirtadienį atliekamas šio atvejo epidemiologinis tyrimas.

„Aiškinamės, kokios rizikos sąlytį turėjo pasieniečiai. Taip pat sąlytį su užsikrėtusiuoju migrantu galėjo turėti Ignalinos rajono savivaldybės darbuotojai, tačiau tikslaus jų skaičiaus dar negaliu pasakyti“, – teigė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Anot jos, šis atvejis pateks į penktadienį skelbiamą užsikrėtusiųjų statistiką.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s