Pentagonas: Turkija šiais metais jau pasiuntė į Libiją per 3,5 tūkst. samdinių iš Sirijos

Turkija per pirmuosius tris šių metų mėnesius pasiuntė į Libiją nuo 3 500 iki 3 800 Sirijoje apmokytų kovotojų, teigiama šeštadienį paskelbtoje JAV Gynybos departamento generalinio inspektoriaus pirmoje ataskaitoje apie Ankaros kišimąsi į Libijos vidaus reikalus, dėl ko iš esmės pasikeitė Libijos karo eiga.

Pažymima, kad be atlyginimo, Jungtinių Tautų pripažįstamos Nacionalinės santarvės vyriausybės (NSV) pusėje kovojusiems samdiniams sirams „buvo siūloma pilietybė“.

Ataskaitos autoriai nenustatė, kad šie kovotojai galėtų būti siejami su grupuotėmis „al Qaeda“ ar „Islamo valstybė“ (IS). Pasak jų, šių asmenų motyvai tikriausiai buvo materialiniai, o ne ideologiniai.

Ataskaitoje taip pat spėjama, kad šios pajėgos gegužę padėjo Libijos NSV pasiekti virtinę pergalių Libijos konflikte.

Remiantis ataskaita, Ankara Libijoje taip pat yra dislokavusi „nežinomą skaičių“ turkų karių.

Be to, dokumente teigiama, kad Rusija išsiuntė šimtus „samdinių“ maršalo Khalifos Haftaro vadovaujamai ir su NSV kovojančiai Libijos nacionalinei armijai (LNA) paremti per Tripolio apgultį.

Teigiama, kad „Wagner Group“ – rusų privati karinė kompanija – dislokavo karo draskomoje šalyje snaiperių ir bepiločių orlaivių, dėl kurių NSV pajėgos patyrė „reikšmingų nuostolių“.

Pastaruosius kelerius metus Libijos vakarus, įskaitant sostinę Tripolį, kontroliuoja JT pripažįstama vyriausybė, o rytus – Kh. Haftaro armija, palaikanti Tobruko mieste įsikūrusį parlamentą. Pastaruosius 14 mėnesių LNA mėgino užimti Tripolį. Birželio mėnesį Turkijos remiamos NSV pajėgos nutraukė miesto apgultį ir atstūmė Kh. Haftaro kovotojus.

Pasak Vakarų žiniasklaidos, LNA palaiko Rusija, Prancūzija, Saudo Arabija, Jungtiniai Arabų Emyratai ir Egiptas. Tuo metu vyriausybę Tripolyje remia Turkija, Kataras ir Italija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s