A. Lukašenka pagrasino Lietuvai: dabar parodysim jums, kas yra sankcijos

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka penktadienį pagrasino pasiruošęs imtis sankcijų Lietuvai dėl jos kišimosi į Baltarusijos vidaus reikalus bei grasinimų imtis savųjų.

„Štai mes jiems (Lietuvos valdovams – red.) dabar parodysim, kas yra sankcijos. Jeigu jie dar į Kiniją ir Rusiją per mus baražavo, dabar skraidys arba per Baltijos arba per Juodąją jūrą prekiauti su Rusija ir panašiai. Apie sankcijinius produktus (kuriems Rusija yra paskelbusi embargą – red.) – tegul net nesvajoja. Mes jiems parodysim, ką reiškia sankcijos“, – A. Lukašenkos žodžius citavo valstybinė naujienų agentūra BelTA.

Jis pareiškė, kad Baltarusija atsisakys naudotis Klaipėdos uostu savo produkcijai eksportuoti. Ekspertų vertinimu, Baltarusijos kroviniai sudaro apie 30 proc. visos Klaipėdos jūrų uosto apkrovos. Pagrinde tai yra naftos produktai, trąšos bei kiti birieji kroviniai.

„Jau paliepiau vyriausybei pateikti pasiūlymus dėl visų prekių srautų iš Lietuvos uostų į kitus. Štai ir pažiūrėsim, kaip jie gyvens. 30 proc. Lietuvos biudžeto formuoja mūsų prekių srautai pro Lietuvą. Ko dar reikia? Prisiėdė, todėl pastatysime juos į vietą“, – pagrasino A. Lukašenka.

Kelių Europos Sąjungos valstybių užsienio reikalų ministrai, įskaitant Baltijos šalių diplomatijos vadovus, ketvirtadienį paragino paskelbti sankcijas A. Lukašenkai bei jo aplinkai.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas sako, kad baltarusių kroviniai yra svarbūs ir uostui, ir visai Lietuvai – jie sudaro maždaug trečdalį visos krovinių apyvartos Klaipėdos uoste.

„Papildomai iš baltarusiškų krovinių pervežimų pajamas gauna Lietuvos geležinkeliai, vežėjai, ekspeditoriai, laivų agentai, laivų frachtuotojai, remontininkai, laivų atsargų tiekėjai, autotransporto sektoriaus, statybos darbų bei terminalų įrangos tiekimo įmonės“, – teigė A.Latakas.

Klaipėdos uosto vadovas teigia, jog esant politiniai valiai Baltarusija galėtų pasukti krovinius per Latvijos ar Rusijos uostus.

Klaipėdos uostas vadinamas neoficialiu Baltarusijos uostu. Nuo 2006 metų, kai Baltarusijos kroviniai iš Latvijos pasuko į Lietuvą, šis srautas visada augo.

“Klaipėdos uostas, kad juos išlaikytų, labai daug investavo – gilino kanalą, plėtė krantinių statybą, terminalai pasistatė. Viskas yra pritaikyta tam kroviniui – dideliems trąšų kiekiams. Jie nėra taip paprastai pakraunami, tam reikia ruoštis ir reikia įdėti daug pinigų“, – kalbėjo Klaipėdos uosto vadovas.

A. Latako teigimu, didžiausi Baltarusijos krovinių pirkėjai yra Kinijos, Brazilijos klientai – į šias šalis plaukia dideli laivai. Mažesni iš Klaipėdos plaukia ir į Europos uostus.

2019-tais metais baltarusiški kroviniai sudarė 14,1 mln. tonų: 30,5 proc. nuo bendros Klaipėdos jūrų uosto krovos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s