R.Karbauskis: skiepai nuo koronaviruso nebus privalomi

Skiepai nuo koronaviruso (COVID-19) nebus privalomi, pranešė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis.

„Viešoje erdvėje skleidžiama melaginga žinia, neva skiepai dėl koronaviruso bus privalomi. Skiepai bus nemokami ir jie bus ne privalomi, o rekomenduojami“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė R.Karbauskis.

Anot „valstiečių“ lyderio, didesnių skiepijimo apimčių bus siekiama „švietimo keliu, bandant išaiškinti žmonėms, kodėl šis sprendimas jiems būtų naudingas“.

„Dirbs Sveikatos apsaugos ministerija ir kitos institucijos, kad šviestų žmones, kad tai saugu ir tai pagerins jų situaciją, ypatingai vyresnių žmonių, kuriems šis virusas tikrai yra labai sunkiai persergamas“, – teigė R.Karbauskis.

Savo pareiškimą jis aiškino siekiu paneigti viešojoje erdvėje skleidžiamus pranešimus, esą skiepai bus privalomi.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga taip pat pabrėžė, kad „nebus imamasi jokių prievartinių priemonių“.

„Niekas prievarta niekur nevarys, prievarta nevakcinuos ir nečipuos“, – pranešė jis Seime.

Pasak ministro, pasitelkus medikus bus siekiama visuomenei paaiškinti apie skiepų naudą.

Vyriausybė trečiadienį priėmė sprendimą kartu su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis dalyvauti įsigyjant vakcinas nuo koronaviruso, dėl kurių derasi Europos Komisija.

Ministras pirmininkas  Saulius Skvernelis pažymėjo, kad pasiskiepiję žmonės turės tam tikrų privilegijų – galės lengviau keliauti, nereikės laikytis izoliacijos.

Anot Vyriausybės vadovo, Lietuvoje savanoriškai pasiskiepytų apie 70 proc. populiacijos. S. Skvernelis pažymėjo, kad gyventojai būtų skiepijami nemokamai.

Europos Komisija yra pasirašiusi sutartį dėl vakcinos nuo koronaviruso įsigijimo su Jungtinės Karalystės ir Švedijos farmacijos kompanija „AstraZeneca“, tačiau kalbamasi dar su šešiais potencialiais tiekėjais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s