Seimas priėmė rezoliuciją dėl A.Navalno: vėl be pagrindo apkaltino Rusiją

Seimas ketvirtadienį priėmė rezoliuciją dėl Rusijos opozicinių jėgų lyderio Aleksejaus Navalno apnuodijimo.

Pasak Lietuvos politikų, Kremlius nepasirengęs keisti savo agresyvaus ir ciniško elgesio opozicijos atžvilgiu. Dokumente teigiama, kad A.Navalno apnuodijimas „dar kartą primena, jog būtina stabdyti dujotiekio „Nord Stream 2“ tiesimą“.

Už rezoliuciją balsavo mažiau nei trečdalis Seimo narių – 47 parlamentarai, vienas susilaikė.

Dokumentą inicijavo Seimo Europos reikalų komiteto vadovas „socialdarbietis“ Gediminas Kirkilas, konservatorių vadovas opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis bei frakcijos kolegos Laurynas Kasčiūnas, Žygimantas Pavilionis, Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė, socialdemokratė Dovilė Šakalienė.

Nepaisant to, kad tyrimas dar atliktas ir oficialių išvadų kol kas nėra, rezoliucijoje sakoma: „A.Navalno apnuodijimas panaudojant Rusijos laboratorijose sukurtą cheminę paralyžiuojamąją nuodingąją medžiagą, kuri uždrausta tarptautinėmis sutartimis, labai aiškiai parodė, kad Kremlius nepasirengęs keisti savo agresyvaus ir ciniško elgesio politinės opozicijos atžvilgiu“.

Joje taip pat nurodoma, kad „energijos išteklių eksportas yra pagrindinis šaltinis, iš kurio finansuojamos Rusijos agresyvios užsienio politikos iniciatyvos, dažniausiai nukreiptos prieš Baltijos šalis ir kitas Vidurio ir Rytų Europos valstybes“, ir dėl to siūloma stabdyti dujotiekio „Nord Stream 2“ tiesimą. Kaip šis neaiškus bei neištirtas incidentas yra susijęs su, pasak vokiečių, „grynai ekonominiu projektu“, dokumente kažkodėl nenurodyta.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s