JK ir Kanada paskelbė sankcijas Aleksandrui Lukašenkai

Jungtinė Karalystė ir Kanada antradienį paskelbė sankcijas Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai, jo sūnui ir šešiems aukšto rango valstybės pareigūnams dėl tariamų žmogaus teisių pažeidimų.

JK užsienio reikalų sekretorius Dominikas Raabas pranešė, kad iš viso aštuoniems asmenims skelbiamas draudimas atvykti ir įšaldomos jų lėšos. Be A.Lukašenkos ir jo sūnaus Viktoro sankcijos paskelbtos Baltarusijos prezidento administracijos vadovui Igoriui Sergejenkai, vidaus reikalų ministrui Jurijui Karajevui, vidaus reikalų viceministrui Aleksandrui Barsukovui, vidaus kariuomenės vadui Jurijui Nazarenkai, jo pavaduotojui Chazalbekui Atabekovui ir Minsko OMON’o vadui Dmitrijui Balabai.

Kaip pranešama, šios priemonės buvo suderintos su Kanada ir priimtos pagal patvirtintą įstatymo pataisą, analogišką amerikietiškam „Magnitskio aktui“.

„Aleksandro Lukašenkos režimas yra atsakingas už visą virtinę opozicijos atstovų, žiniasklaidos ir Baltarusijos žmonių žmogaus teisių pažeidimų po suklastotų rinkimų. Nežiūrint į daugkartinius tarptautinės bendruomenės raginimus, jis atsisakė pradėti dialogą su opozicija, bet ėmėsi dar žiauresnių represijų“, – sakoma britų pranešime spaudai.

„Šiandien JK ir Kanada, paskelbusios sankcijų Aleksandro Lukašenkos žiauriam ir nesąžiningam režimui, nusiuntė aiškią žinią“, – sakė D.Raabas, pridūręs, kad „mes nepripažinsime suklastotų rinkimų rezultatų“.

„Mes priversime atsakyti tuos, kas yra atsakingi už smurtą prieš Baltarusijos žmones, ir kovosime už savo demokratines vertybes ir žmogaus teises“, – sakė jis.

Kanados užsienio reikalų ministerija savo ruožtu pranešė, kad imasi sankcijų prieš 11 Baltarusijos pareigūnų, įskaitant A.Lukašenką ir jo sūnų Viktorą.

„Kanada netylės, kol Baltarusijos vyriausybė toliau sistemingai pažeidinėja žmogaus teises ir nerodo jokių nuoširdaus siekio ieškoti išeities dialogo su opozicijos grupėmis keliu požymių“, – sakoma Kanados užsienio reikalų ministro Francois-Philippe’o Champagne’o pareiškime.

„Kanada ir Jungtinė Karalystė veikia drauge, kad šios sankcijos turėtų didesnį poveikį ir kad drauge pasmerktų [Baltarusijoje] susidariusią padėtį“, – pabrėžė ministras.

Į Kanados sąrašą įtraukti tie patys aštuoni JK sąraše minimi Baltarusijos pareigūnai bei Minsko milicijos vadovas Ivanas Kubrakovas, Baltarusijos Centrinės rinkimų komisijos pirmininko pavaduotojas Vadimas Ipatovas, komisijos sekretorė Alena Dmuchaila ir komisijos pirmininkė Lidija Jermošyna.

URM pranešime sakoma, kad šiems asmenims draudžiama užsiimti verslu Kanados teritorijoje, įšaldomos jų sąskaitos. Kanados gyventojams ir užsienyje gyvenantiems jos piliečiams draudžiama turėti verslo reikalų su šiais asmenimis, draudžiama teikti jiems finansavimo ir kitas paslaugas. Sankcijos įvedamos pagal „specialių ekonominių priemonių įstatymą“, nurodoma pranešime.

Baltarusijoje jau antrą mėnesį vyksta iš Lietuvos bei Lenkijos diriguojamos protesto akcijos prieš rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų rezultatus. Jų laimėtoju buvo paskelbtas nuo 1994-ųjų šalį valdantis A.Lukašenka. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s