Vilniaus įmonė „Tilsta“ už 28 mln. eurų Nemune įrengs bunas

Vilniaus statybos bendrovė „Tilsta“ už 28 mln. eurų tvarkys Nemuno vandens kelią nuo Kauno iki Kuršių marių ir įrengs specialiąją infrastruktūrą – taip vadinamas bunas.

Vidaus vandens kelių direkcija (VVKD) su įmone pasirašė darbų sutartį, pranešė „Kauno diena“.

Pasak direkcijos vadovo Vladimiro Vinokurovo, darbai prasidės šiemet ir truks trejus metus, o po jų bus atvertos naujos galimybės laivybos plėtrai.

„Tai yra istorinis įvykis, nes tokie darbai paskutinį kartą atlikti XX amžiaus pradžioje. Antano Smetonos laikais buvo vykdoma intensyvi laivyba Nemunu. Sovietiniais laikais buvo tik imituojamas darbas ir jokių rimtų tvarkymo darbų šioje upėje nevyko, todėl laivakelio būklė nuolat blogėjo. Dabar galėsime nuo Kauno iki Kuršių marių sutvarkyti laivakelį taip, kad jis būtų tinkamas rimtai krovininei laivybai“, – sakė V. Vinokurovas.

Anot jo, kasmet Nemune susikaupia apie 700 kubinių metrų įvairių sąnašų, kurias reikia iškasti, o kai bus įrengtos bunos, sąnašos nesikaups vagoje, o nusės tarp bunų – vaga pati išsivalys, todėl laivakelio priežiūra taps minimali. V.Vinokurovo teigimu, dvejus metus iš eilės buvus hidrologinei sausrai, krovininiai laivai Nemunu negalėjo plaukti, o sutvarkius vagą, laivyba bus galima visus metus.

Vidaus vandens kelių direkcija šiemet tris kartus nutraukė bunų įrengimo Nemune nuo Kauno iki Klaipėdos konkursą. Tai padaryta vasarį, gavus dviejų tiekėjų pretenzijas ir nutarus patikslinti minimalius kvalifikacijos bei pasiūlymų vertinimo kriterijus, o antrą kartą balandį – dėl per didelės pasiūlytos kainos. Pastarajame dalyvavo vienintelė dalyvė – Latvijos bendrovė BMGS. Trečią kartą Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) nurodė jį nutraukti birželį, be to, teismai taip pat buvo nepalankūs direkcijai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s