Vidaus reikalų ministrė: dėl humanitarinių priežasčių į Lietuvą leista atvykti 377 baltarusiams, atvyko – 84

Atvykti į Lietuvą ypatingais humanitariniais tikslais leista 377 Baltarusijos piliečiams, tačiau kol kas leidimais pasinaudojo 84. Dar 32 į šalį atvykę baltarusiai pasiprašė prieglobsčio ir jų paraiškos yra nagrinėjamos. Apie tai ketvirtadienį informavo Vidaus reikalų ministerija.

„Vakar vėlyvą vakarą pasirašiau dar vieną įsakymą, tai šiuo metu yra suteikta 377 leidimai atvykti į Lietuvą ypatingais humanitariniais tikslais (…) žmonės pasirūpino leidimu, bet dar neapsisprendžia išvykti iš valstybės“, – ketvirtadienį LRT radijui pranešė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Anot jos, kol kas Lietuvai nereikia daug rūpintis atvykusių baltarusių apgyvendinimu ir maitinimu, kadangi juos išlaiko mūsų šalyje ir Baltarusijoje veikiančios nevyriausybinės organizacijos.

„Todėl neypatingai valstybė dabar skiria ar maitinimui, ar papildomai kažkokių lėšų, nes dažniausiai deklaruoja jau prašantys leidimo, kad turės kur gyventi, kur apsistoti mūsų valstybėje“, – sakė ministrė.

„Jeigu yra tokia situacija, kad nėra kur apsigyventi, tai tuomet Valstybės sienos apsaugos tarnyba pasirūpina ir iškart žmogus yra ir apgyvendinamas, ir suteikiamos jau jūsų minėtos reikalingos paslaugos“, – kalbėjo R.Tamašunienė.

Ministrė taip pat pažymėjo, kad Lietuvoje apskritai yra daugiau kaip 20 tūkst. darbo ar Šengeno erdvės vizas turinčių baltarusių, jų skaičius taip pat auga, nes daugiau nei įprastai mokslo ar darbo reikalais atvykusių Baltarusijos piliečių pasilieka mūsų šalyje.

Sprendimą dėl išimties suteikimo atvykstantiems ypatingais humanitariniais tikslais baltarusiams Lietuvos vyriausybė priėmė rugpjūčio viduryje, po Baltarusijos prezidento rinkimų prasidėjus masiniams protestams.

Iškart po Baltarusijos prezidento rinkimų į Lietuvą atvyko ir buvusi opozicijos kandidatė Svetlana Tichanovskaja.

Baltarusiai, siekiantys atvykti į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių, turi kreiptis į Lietuvos ambasadą Baltarusijoje dėl Šengeno vizos išdavimo ir pateikti humanitarines priežastis patvirtinančią informaciją.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s