JAV paskelbė sankcijų Baltarusijos pareigūnams už rinkimų klastojimą ir protestų malšinimą

JAV Iždo departamentas penktadienį paskelbė sankcijų aštuoniems Baltarusijos pareigūnams dėl jų vaidmens organizuojant „suklastotus“ prezidento rinkimus ir vėlesnį smurtinį susidorojimą su protestuotojais.

Sankcijos bus taikomos vidaus reikalų ministrui Juryjui Karajevui ir jo pavaduotojui Aleksandrui Barsukovui, taip pat keletui saugumo pareigūnų, anot JAV, atlikusių vadovaujamą vaidmenį šiurkščiai malšinant protestus. Tarp jų yra vidaus kariuomenės vadas Juras Nazarenka ir jo pavaduotojas Chazalbekas Atabekavas bei milicijos specialiųjų pajėgų OMON vadovas Minske Dmitrijus Balaba bei sostinės milicijos vadovas Ivanas Kubrakovas.

Apribojimai taip pat bus taikomi Centrinės rinkimų komisijos pirmininkės pavaduotojui Vadimui Ipatavui ir sekretorei Alenai Dmuchailai, kaltinamiems ignoravus rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų daugybinius pažeidimus ir paskelbusiems valstybės vadovo Aleksandro Lukašenkos pergalę.

„Baltarusijos žmonių demokratiniai siekiai išsirinkti savo lyderius ir taikiai pasinaudoti savo teisėmis sulaukė Baltarusijos pareigūnų smurto ir persekiojimų“, – sakoma iždo sekretoriaus Steveno Mnučino pranešime.

„Jungtinės Valstijos ir jų tarptautiniai partneriai yra vieningi, priversdami sumokėti tuos, kas daug metų žlugdė Baltarusijos demokratiją“, – pabrėžė S.Mnučinas.

Dokumente nurodoma, kad bus blokuojamas bet koks asmenų, kuriems taikomos sankcijos, turtas, patenkantis į JAV jurisdikciją. Be to, amerikiečiams ir JAV subjektams, įskaitant tarptautinius bankus, turinčius padalinių Jungtinėse Valstijose, bus draudžiama su šiais asmenimis palaikyti verslo santykius.

Tačiau kaip ir anksčiau penktadienį paskelbtame Europos Sąjungos sankcijų sąraše, JAV priemonės pačiam Baltarusijos prezidentui A.Lukašenkai tiesiogiai taikomos nebus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s