(Ne)matoma rinkos ranka: ES ir Jungtinė Karalystė paskelbė sankcijų Krymo tilto statytojams

Sekdama Europos Sąjungos pavyzdžiu, Jungtinė Karalystė nusprendė paskelbti sankcijas asmenims ir struktūroms, prisidėjusiems prie Krymo tilto statymo, penktadienį pranešė pareigūnai.

JK Iždo pranešime sakoma, kad baudžiamosios priemonės bus taikomos bendrovės „Grand Servis Ekspres“ generaliniam direktoriui Aleksandrui Ganovui ir kompanijos „Stroigazmontaž“ vadovo pavaduotojui infrastruktūros projektams Leonidui Ryženkinui.

Sankcijų sulaukė ir keturi juridiniai asmenys: „Lenpromtransprojekt“, Berkakito-Tomoto-Jakutsko geležinkelio statymo direkcija, „Krymskaja železnaja doroga“, „Krymskaja pervaja strachovaja kompanija“. Pažymima, kad šiems fiziniams bei juridiniams asmenims priklausantis turtas Britanijoje bus įšaldytas. Be to, bus draudžiama teikti jiems finansines paslaugas neturint specialaus leidimo.

Per ketvirtadienį vykusį ES viršūnių susitikimą buvo nuspręsta išplėsti subjektų, pakertančių Ukrainos teritorinį vientisumą ir suverenitetą sąrašą. Bendrijos lyderiai priėjo išvadą, kad minėti žmonės ir organizacijos „dalyvavo neteisėtai aneksuoto Krymo ir Rusijos geležinkelių infrastruktūros sujungimo projekte“.

Briuselis pirmąkart paskelbė individualias sankcijas prie Ukrainos aneksijos prisidėjusiems asmenims 2014 metų kovą. ES taip pat yra paskelbusi ribojamųjų priemonių kai kuriems Rusijos ekonomikos sektoriams.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s