R.Požėla: policija neteiks pirmenybės pažeidimams dėl rūkymo balkonuose

Seimui priėmus draudimą nuo kitų metų rūkyti balkonuose, policija neteiks prioriteto šiems pažeidimams, sako generalinis policijos komisaras Renatas Požėla. Įstatymui įsigaliojus, jis ragina gyventojus patiems aktyviai fiksuoti pažeidimus ir teikti policijai įrodymus, kad pareigūnams nereikėtų vykti į įvykio vietą.

„Dėl šitos funkcijos nekursime specializuotų policijos pajėgumų, reaguosime bendra tvarka. Tikrai nepažadu, kad mes prioriteto tvarka reaguosime į tokius pranešimus, bet apeliuojame ir į gyventojus, kurie skambins, informuos, kurie kvies policiją. Kuriama teisinė aplinka įpareigoja patį gyventoją būti aktyviu, t.y. fiksuoti šitą pažeidimą“, – LRT radijui penktadienį sakė R.Požėla.

„Tiesiog galbūt policijai net nereiks važiuoti į įvykio vietą – gavę įrodymus apie minėtą pažeidimą, mes galėsime labai sėkmingai nuotoliniu būdu įforminti pažeidimą ir patraukti asmenį administracinėn atsakomybėn“, – pridūrė jis.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ketvirtadienį teigė, kad draudimų laikymusi turėtų pasirūpinti namų bendrijos, patalpų šeimininkai, o pareigūnai įsikiš tik kraštutiniu atveju.

Ketvirtadienį Seimas priėmė Tabako kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis uždraudė rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, jei bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui. Taip pat uždrausta rūkyti lauko kavinėse, bendrosios dalinės nuosavybės patalpose, dengtose viešojo transporto stotelėse, vaikų žaidimo aikštelėse, išskyrus rūkymui skirtas vietas.

Pagal įstatymą, buto gyventojai privalės užtikrinti, kad tabako dūmai nepatektų į kaimyno patalpas. Patalpos savininkas įpareigotas pareigūnui nurodyti asmens, kuris rūkė buto ar patalpos balkone, terasoje, lodžijoje, duomenis (vardą, pavardę ir gyvenamosios vietos adresą). Jeigu jis atsisakytų tai padaryti, savininkui grėstų bauda.

Sprendimą dėl Seimo priimto draudimo dar turi patvirtinti prezidentas Gitanas Nausėda.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s