„COVID-19“ nustatytas dviem E.Macrono delegacijos Lietuvoje nariams, Nausėdų testų rezultatai – neigiami

Šeštadienį teigiamas koronaviruso testas buvo nustatytas dviem Prancūzijos delegacijos nariams, dalyvavusiems Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono vizito Lietuvoje metu vykusiuose renginiuose.

Vadovaujantis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rekomendacijomis, pavojingus kontaktus su šiais asmenimis turėjusių renginių dalyvių paprašyta izoliuotis, jiems bus atlikti testai dėl galimo užsikrėtimo koronavirusu, pranešė Prezidentūra.

Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai ir pirmajai poniai Dianai Nausėdienei specialistai izoliuotis nerekomenduoja, tačiau jiems taip pat profilaktiškai buvo atlikti testai, kurių rezultatai yra neigiami. Šiuo metu izoliuotis rekomenduota 5 Prezidentūros darbuotojams. NVSC atlieka tolesnį asmenų, renginių metu turėjusių artimų kontaktų su užsikrėtusiais asmenimis, tyrimą. Visi renginio dalyviai apie galimą kontaktą yra informuojami tiesiogiai, NVSC specialistai teikia jiems rekomendacijas apie būtinąsias saugumo priemones.

Teigiama, kad Prancūzijos prezidento vizitas, taip pat ir visi kiti Prezidentūroje vykstantys renginiai yra organizuojami laikantis specialistų saugumo reikalavimų ir rekomendacijų. Darbuotojai yra aprūpinti būtinosiomis apsaugos priemonėmis, laikosi saugaus fizinio atstumo bendraudami su lankytojais, reguliariai vėdinamos ir dezinfekuojamos patalpos. Patalpų dezinfekcija Prezidentūroje buvo atlikta sekmadienį.

Tuo tarpu NVSC informuoja, kad koronavirusą nustačius dviem svečiams, dalyvavusiems Prancūzijos prezidento vizito Lietuvoje metu vykusiuose renginiuose, šiuo metu nustatyti 9 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys. Jiems bus taikoma 14 dienų izoliacija. Taip pat NVSC specialistai toliau atlieka epidemiologinę diagnostiką, siekiant įvertinti ir kitų renginiuose dalyvavusiųjų asmenų individualią riziką.

“Asmenys, kurie turėjo didelės rizikos sąlytį, turi izoliuotis 14 dienų. Su jais susisiekė arba artimiausiu metu susisieks NVSC specialistai, atliksiantys individualų rizikos vertinimą ir priimsiantys sprendimą dėl testo koronavirusinei infekcijai nustatyti PGR metodu atlikimo“, – rašoma NVSC pranešime.

Tuo metu, asmenys, kurie galimai galėjo turėti sąlytį renginių metu su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, turėtų kreiptis į NVSC, kad specialistai įvertintų jų individualią riziką. Tai galima padaryti, užpildant anketą NVSC interneto svetainėje pagal nuorodą – https://nvsc.lrv.lt/salyti-turejusiu-asmenu-anketa

Renginio dalyviams, kurie galimai turėjo sąlytį, kol su jais susisieks NVSC atstovai ir įvertins individualią riziką, taip pat rekomenduojama izoliuotis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s