J.Borrellis pasmerkė Baltarusijos reikalavimus Lietuvai ir Lenkijai atšaukti diplomatų

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis mano jog Baltarusijos Užsienio reikalų ministerijos reikalavimas sumažinti diplomatų skaičių Lietuvos ir Lenkijos ambasadose Minske nulems tolesnę Baltarusijos valdžios izoliaciją.

„Baltarusių valdžios reikalavimas Lenkijai ir Lietuvai atšaukti savo pasiuntinius ir reikšmingai sumažinti savo diplomatines atstovybes Minske neturi pagrindo ir verčia apgailestauti. Tai prieštarauja dialogo logikai ir nulems tolesnę valdžios Minske izoliaciją“, – sakoma sekmadienį Briuselyje paskelbtame J.Borrellio pareiškime.

Pasak ES diplomatijos vadovo, Baltarusijos valdžios bandymai veikti prieš tam tikras ES valstybes nares „nesusilpnins ES vienybės“.

„ES toliau palaiko demokratinę baltarusių tautos teisę išsirinkti prezidentą per naujus laisvus ir teisingus rinkimus be kišimosi iš išorės“, – pažymėjo J.Borrellis.

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija šeštadienį nurodė, kad diena anksčiau jos pareikštas raginimas sumažinti Lietuvos ir Lenkijos ambasadų Minske diplomatinį personalą yra privalomas vykdyti. Lietuva ir Lenkija po Baltarusijos rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų užėmė griežtą poziciją Aleksandro Lukašenkos atžvilgiu ir išsakė paramą naujų rinkimų reikalaujantiems baltarusiams.

Penktadienį Baltarusijos užsienio reikalų ministerija paskelbė atšaukianti konsultacijoms savo ambasadorius iš Lietuvos ir Lenkijos, ir paragino šias šalis sumažinti diplomatų skaičių jų ambasadose Minske.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s