Klaipėdoje Danės upėje skęsta laivas

Naktį Klaipėdoje, Danės upėje, ėmė skęsti laivas, sekmadienį pranešė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

„Šią naktį, 3.50 val., gauta informacija, kad Danės upėje, greta Pilies uostelio pradėjo skęsti nedidelis, 30 metrų ilgio, laivas „Ole Wilassen“. Kad būtų užkirstas kelias galimam teršalų patekimui į upę ir uosto akvatoriją, Uosto direkcijos kateris „Zunda“ laivą aptvėrė bonų užtvaromis, vėliau papildomai pastatytos absorbuojančios bonos“, – rašoma pranešime.

Uosto direkcijos teigimu, žvejybinis laivas pavojingai pasviro prie upės krantinės, tačiau jos nepažeidė, žmonės nenukentėjo.

Priežastys, dėl kurių laivas ėmė skęsti, kol kas nenustatytos.

„Apie incidentą informuotos visos atsakingos institucijos, aplinkosaugininkai, Klaipėdos miesto savivaldybės atstovai, „Klaipėdos pilies uosto“ kapitonas. Laivo savininkas įpareigotas pasirūpinti skęstančiu laivu“, – teigia pranešime.

Kaip sekmadienį pranešė laikinasis „Klaipėdos pilies uosto“ kapitonas Tautvydas Malinauskas, šiuo metu situacija yra kontroliuojama.

„Teršalai yra šiek tiek išsilieję, bet viskas yra aptverta. Į uosto akvatoriją jokie teršalai neišsiliejo. Laivas yra ant dugno atsisėdęs. Savininkai yra informuoti, jie yra atvažiavę ir ieško sprendimo, kaip šitą situaciją išspręsti, kaip laivą susitvarkyti – išpumpuoti vandenį ir kažkur tempti remontuoti“, – teigė jis.

Anot T.Malinausko, kol kas nėra aišku, kodėl laivas ėmė skęsti.

„Neįsivaizduojam. Reikia narų, kad jie atvažiuotų ir pažiūrėtų, kas ten įvyko“, – aiškino laikinasis „Klaipėdos pilies uosto“ kapitonas.

„Ole Wilassen“ – istorinis Norvegijos laivas, pastatytas 1948 metais. Žvejybinis laivas prieš porą metų Klaipėdoje buvo remontuojamas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s