Vyriausioji rinkimų komisija pripažino: valstietė L.Matkevičienė papirkinėjo rinkėjus

Lietuvos Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sekmadienį pripažino, jog valstietė Laimutė Matkevičienė papirkinėjo rinkėjus.

Kaišiadorių-Elektrėnų apygardos rinkimų komisijos sprendime, kurį patvirtino VRK, rašoma, kad kandidatė į Seimą pažeidė įstatymą, organizuodama Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Kaišiadorių rajono bendrijos narių kelionę į Liepoją.

Tyrimo metu nustatyta, kad nors kelionę apmokėjo L.Matkevičienės sūnus, jos iniciatore buvo „pati kandidatė į Lietuvos Respublikos Seimą“.

„Taip pat pažymėtina, kad tyrimo grupė nenustatė, kad šios kelionės metu rinkėjai buvo skatinami dalyvauti arba nedalyvauti Seimo rinkimuose, balsuoti už kandidatę į Lietuvos Respublikos Seimą Laimutę Matkevičienę arba už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą, tačiau Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Kaišiadorių bendrijos nariams buvo suteikta turtinė nauda“, – rašoma VRK sprendime.

Pati parlamentarė su tokiu vertinimu nesutinka. Kaip dokumente cituojama L.Matkevičienė, į kelionę ją vykti pakvietė patys „Bočių“ nariai, tačiau „vėliau paaiškėjo, kad bendrijos pirmininkė neleido naudoti autobuso kelionei, dėl ko bočiai labai nusivylė“.

Ji teigia padėjusi surasti rėmėją, kuris užsakė ir suorganizavo kelionę. Tą padarė jos sūnus Dalius Matkevičius, kelionei skyręs 300 eurų.

„Kiekvienas asmuo turi teisę teikti paramą ir savanoriškai bei neatlygintinai perduoti paramos dalyką jos gavėjams, (…) o aukojimas neturi būti prilyginamas „papirkimui“, – teisinosi L.Matkevičienė.

VRK sprendimas gali būti skundžiamas per mėnesį į Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s