Lietuva atšaukia konsultacijų savo ambasadorių iš Minsko

Spalio 5 dieną Užsienio reikalų ministerija intensyviai konsultavosi su Europos Sąjungos kolegomis dėl Baltarusijos URM reikalavimo, kad Lietuva ir Lenkija sumažintų savo darbuotojų ambasadose Baltarusijoje skaičių.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su ES vyriausiuoju įgaliotiniu Josepu Borrelliu, Lenkijos užsienio reikalų ministru Zbigniewu Rau bei Vokietijos užsienio reikalų ministru Heiko Maasu.

Šiuo metu dėl situacijos taip pat tariasi ES ambasadoriai Minske, praneša Užsienio reikalų ministerija (URM).

„Mūsų tikslas maksimaliai išsaugoti diplomatinius kontaktus. Tokią žinią nusiuntėme ir Baltarusijos pusei, su kuria kol kas sutarėme, kad laikinas ambasadorių pakvietimas konsultacijoms pasitarnautų įtampos mažinimui ir padėtų išsaugoti diplomatinį atstovavimą ambasadorių lygiu. Kartu su lenkais jau priėmėme sprendimą kviesti ambasadorius iš Minsko konsultacijų“, – pranešė buvęs Kauno Panemunės rajono Komjaunimo komiteto sekretorius L.Linkevičius.

Anot jo, dėl personalo nemažinimo bent kol kas sutarti nepavyko, bet, jei Baltarusija ir toliau reikalaus, bus imtasi adekvačių – „veidrodinių“ – priemonių.

Visus savo veiksmus URM toliau koordinuoja su Lenkija ir su kitomis ES šalimis narėmis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s