Estijoje sulaikyta šnipinėjimu įtariama moteris

Estijos saugumo policija sulaikė vieną šnipinėjimu įtariama moterį, trečiadienį pranešė savaitraštis „Eesti Ekspress“.

Anot prokurorų, 41 metų įtariamoji buvo užmezgusi santykius su Estijai priešišku asmeniu ir vykdė ardomąją žvalgybos veiklą, pranešė savaitraštis.

Kada ji buvo sulaikyta ir kuriai valstybei šnipinėjo – nepranešama. Jeigu būtų nuteista, moteriai grėstų laisvės atėmimas nuo 2 iki 15 metų. Valstybės išdavimu ji nekaltinama.

Prokuratūros atstovas „Eesti Ekspress“ pareiškė negalįs komentuoti baudžiamosios bylos turinio, nes jis yra įslaptintas.

Leidinio duomenimis, įtariamoji nėra valstybės tarnautoja ar visuomenininkė, nepriklauso jokiai politinei partijai ir niekada nesibalotiravo rinkimuose. Atviruose šaltiniuose apie ją skelbiama mažai informacijos.

Yra žinoma, kad ji gyvena Taline ir domisi sportu. Pernai ji lankėsi Kinijoje. Dešimtmečio pabaigoje moteris įgijo aukštąjį teisinį išsilavinimą, paskui kurį laiką dalyvavo teismo posėdžiuose kaip teisinė atstovė. Jai priklausanti įmonė teikia verslo ir vadybos konsultacijas.

Anksčiau paaiškėjo kad Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) pareigūnai sulaikė vieną rusų karį ir jo brolį Smolensko ir Pskovo miestuose. Abudu įtariami slaptų duomenų perdavimu Estijos specialiosioms tarnyboms, jiems iškeltos bylos dėl valstybės išdavimo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s