Ministro pirmininko žmona S.Skvernelė per „Facebook“ agituoja už R.Tamašunienę: jos pastangų dėka turime dalį asfalto

Antradienio vakarą per „Facebook“ ėmė plisti ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio žmonos Silvijos Skvernelės pasisakymas, kuriuo agituojama balsuoti už Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovę vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę. Premjero žmona tikina, kad dėl šios politikės pastangų buvo asfaltuojama garsioji Upės gatvė.

„Sveiki visi. Tiesiog pasinaudosiu proga ir paprašysiu, kad vienmandatėje rinkimų apygardoje balsuotumėte už Ritą Tamašunienę. Kodėl tai darau, nes tai yra tas žmogus, kuris nuolat primindavo mūsų kelio problemas Vilniaus raj. savivaldybės darbuotojams. Jos pastangų dėka mes turime šiandien dalį asfalto. Neatlygintina politinė reklama“, – rašo Sauliaus Skvernelio žmona.

S.Skvernelio atstovas spaudai išsakė savo viršininko nuomonę, kad premjero žmona, kaip ir bet kuris kitas Lietuvos pilietis, turi teisę išsakyti nuomonę visais klausimais.

„Tai yra asmeninis premjero žmonos pasisakymas, kurio, nebūdamas jos atstovu, komentuoti negaliu“, – teigė jis.

R.Tamašunienė patvirtino apie šią gatvę bendravusi su Vilniaus rajono savivaldybe ir Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Tuo metu R.Tamašunienės atstovė spaudai Božena Zaborovska-Zdanovič tikina, kad būdama Seimo nare ir išrinkta vienmandatėje apygardoje R.Tamašunienė nuolat domisi bendruomenių problemomis.

„Pagrindiniai klausimai dėl kurių kreipiasi rinkėjai, yra infrastruktūros gerinimas (kelių, šaligatvių, apšvietimo sutvarkymas). Per aštuonerius darbo metus ji ėmėsi aktyvių veiksmų, kad būtų išasfaltuota keliolika kelių ruožų, nes infrastruktūros užtikrinimas gerina ir gyvenimo kokybę“, – į detales, kaip ministrė prisidėjo prie to, kad būtų asfaltuojama S.Skvernelio gyvenama Upės gatvė, nesileido atstovė.

R.Tamašunienė trečiadienį žurnalistams pareiškė nebendravusi su premjeru Sauliumi Skverneliu ar su jo žmona apie gatvės, kurioje jie gyvena, asfaltavimą. Ministrė teigė apie Upės gatvės asfaltavimo problemą žinojusi jau prieš aštuonerius metus.

„Premjeras į mane nesikreipė ir net nežinojau prieš aštuonerius metus, kad ta šeima ten gyvena“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministrė.

„Ten yra ne tik Smiglių kaimas, ten yra aplinkiniai kaimai, kur žinome, kad ta infrastruktūra iki šiol dar nepataisyta“, – teigė ji.

R.Tamašunienė pabrėžė apie Upės gatvės asfaltavimą bendravusi su Vilniaus rajono savivaldybe ir Lietuvos automobilių kelių direkcija.

„Aš ne su Vyriausybe, su institucijomis bendravau – su savivaldybe, su Kelių direkcija“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė.

Ji teigė, kad pagrindinės problemos Nemenčinės vienmandatėje apygardoje, kur ji yra išrinkta Seimo nare, yra infrastruktūros.

„Pirmiausia, noriu pasakyti, kad esu vienmandatė Seimo narė ir šiuo metu daug padėkų – šimtais padėkų – už darbus, išsprendžiamas problemas, su kuriomis kreipiasi bendruomenė, pavieniai asmenys“, – teigė R.Tamašunienė.

„Pagrindinės problemos mūsų vienmandatėje apygardoje, kadangi tai yra Vilniaus rajonas, yra infrastruktūra: šaligatviai, pėsčiųjų takai. Žemės grąžinimo klausimų irgi daug“, – sakė ji.

Pasak ministrės, jos, kaip vienmandatėje išrinktos Seimo narės pareiga, reaguoti į gyventojų keliamas problemas ir jas spręsti. Be kita ko, R. Tamašunienė sakė pati pasiūliusi bendruomenei kreiptis į savivaldybę dėl Upės gatvės asfaltavimo.

„Pati bendruomenė mano pasiūlymo dėka kreipėsi į savivaldybę, prisidėjo finansiškai – žmonės susimetė ir kartu su savivaldybe atliko vienos atkarpos, kur labiausiai dulkėjo, labiausiai buvo nepatogu, asfaltavimo darbus“, – kalbėjo ministrė.

R.Tamašunienę į vidaus reikalų ministres delegavo Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga. Šios partijos atstovė Marija Rekst yra Vilniaus rajono savivaldybės merė, o pati LLRA-KŠS dominuoja rajono savivaldybės taryboje.

Tuo tarpu buvęs Kelių direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas tvirtina, kad dėl Upės gatvės asfaltavimo R.Tamašunienė nebendravo su Lietuvos automobilių kelių direkcija.

„Tikrai ne, nes, visų pirma, visi tokie projektai ar paklausimai yra arba raštiška forma, o jeigu susitikimas gyvas, tai tuomet turėtų būti stenograma“, – trečiadienį sakė buvęs direkcijos vadovas.

V.Andrejevo teigimu, su R.Tamašuniene vyko „vienas ar du“ susitikimai, kuriuose buvo kalbama apie kitus projektus.

„Jeigu pažiūrėtume į susitikimus su R.Tamašuniene, tai ten buvo kalbama daugiausia apie Riešės du projektus. Tai tie visi protokolai yra“, – pabrėžė V.Andrejevas.

Jis taip pat teigė, kad apie šiuos projektus buvo kalbama dar iki R.Tamašunienei tampant ministre.

V.Andrejevas iš Kelių direkcijos vadovo pareigų atleistas šių metų liepą po to, kai nesutiko su susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus sprendimu skirti lėšų trims Trakų ir Šalčininkų rajonų keliams asfaltuoti.

Praėjusių metų pabaigoje žiniasklaidai paskelbus, kad iš Vyriausybės Vilniaus rajono savivaldybei papildomai skirtų 300 tūkst. eurų keliams bei gatvėms, beveik visa suma buvo panaudota S.Skvernelio gyvenamai gatvei asfaltuoti, kilo didelis skandalas. Premjeras aiškino nežinojęs, kad Vyriausybė finansavimą skiria būtent jo gyvenamai gatvei asfaltuoti.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, situaciją tyrusi pusmetį, galiausiai tyrimą nutraukė. VTEK paskelbtoje medžiagoje buvo rašoma, kad buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis liudijo su premjeru apie gatvę kalbėjęs ir pats, ir esą aptarti šią temą į Vyriausybės rūmus bent kelis kartus galėjo būti kviečiamas dabartinis susisiekimo viceministras Vladislavas Kondratovičius. Pastarasis viešai pranešė, kad jokių kalbų apie Upės gatvę nebuvo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s