Pasienyje su Baltarusija esantis Medininkų pasienio punktas bus modernizuotas už 24 mln. eurų

Didžiausias Lietuvos pasienyje su Baltarusija Medininkų kontrolės punktas bus modernizuotas. Teigiama, jog tai leis dukart padidinti jo pralaidumą.

Pasienio kontrolės punktų direkcija trečiadienį pasirašė 24,18 mln. eurų vertės 30 mėnesių trukmės sutartį su bendrovių „Conresta“, „Kauno tiltai“ ir „Euroelektronika“ konsorciumu, pranešė Susisiekimo ministerija.

Ministras Jaroslavas Narkevičius sako, kad punktas atitiks visus Europos Sąjungos atvykimo ir išvykimo reikalavimus. Anot jo, po rekonstrukcijos per parą juo galės važiuoti iki 6 tūkst. automobilių ir iki 2 tūkst. vilkikų.

Atliekant darbus punktas nebus uždaromas, dalis automobilių galės važiuoti per Tverečiaus, Lavoriškių ir Šalčininkų pasienio punktus.

Naujai įrengtoje teritorijoje bus pastatyti keturi pastatai, atkarpoje tarp Medininkų ir Kamennyj Log punktų į abi puses bus nutiesta po keturias eismo juostas bei rezervinė juosta. Be to, bus įdiegtos automatizuoto eismo valdymo, numerių nuskaitymo ir kitos sistemos, specialios patalpos su pirštų atspaudų bei veido biometrijos skenavimo įranga.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto lėšomis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s