Kinijos įmonė rinko duomenis apie Lietuvos pareigūnus, politikus ir jų aplinką

Kinijos įmonė „Ženhua Data Technology“ yra kaltinama tuo kad daugelį metų rinko duomenis apie Lietuvos pareigūnus, politikus, jų šeimos narius ir aplinką, skelbia LRT tyrimų skyrius.

Nutekintoje duomenų bazėje, kurią gavo ir LRT tyrimų skyrius, tarp 2,5 mln. asmenų yra mažiausiai 500 lietuvių vardai ir pavardės bei jų asmens duomenys: buvę ir esami politikai, diplomatai, tarnautojai, teisėjai, policijos pareigūnai, žurnalistai, verslininkai, kultūros, taip pat ir katalikų bažnyčios atstovai.

Pavyzdžiui, tarp sąraše esančių asmenų yra politikai Ingrida Šimonytė, Remigijus Žemaitaitis, Agnė Širinskienė, Leonardas Talmontas, Eimutis Misiūnas, Naglis Puteikis, Algirdas Šešelgis, Mykolas Majauskas ir Rasa Budbergytė.

Daugiausia informacijos – apie valstybės pareigūnų šeimos narius. Dėmesys skirtas ir Lietuvos specialiųjų tarnybų pareigūnams, aukšto rango karininkams, vidaus reikalų sistemos tarnautojams.

Didžioji dalis informacijos, rinktos apie lietuvius, yra viešai prieinama. Duomenų bazės dalis rodo, kad politikais pradėta domėtis nuo 2000 metų, o aktualiausia informacija pildyta ir 2017 ir 2018 metais.

Anot LRT, Australų kibernetinio saugumo įmonė sugebėjo atkurti apie 10 proc. visos duomenų bazės – t.y. 250 tūkst. pavardžių. Duomenų rinkimu kaltinama „Ženhua Data Technology“ per akcininkus siejama su Kinijos valstybine karinių tyrimų bendrove.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s