Klaipėdoje nuo Danės dugno pakeltas savaitgalį skendęs laivas „Ole Wilassen“

Savaitgalį Klaipėdoje, Danėje, nuskendęs laivas „Ole Wilassen“ pakeltas nuo dugno, tačiau dar nėra visiškai išgelbėtas, teigia uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

„Laivas-skenduolis“ Danės upėje – jau nebe ant dugno, bet jau ant vandens, tai geroji žinia“, – ketvirtadienį savo „Facebook“ paskyroje pranešė meras.

Tai vėliau patvirtino ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus padėjėja ryšiams su visuomene Dovilė Ringis. Jos teigimu, šiuo metu laivas prišvartuotas prie tos pačios krantinės Danės upėje.

Pasak mero, visą naktį intensyviai pumpavus vandenį iš užsemtų triumų, pavyko jį iškelti ir bent iš dalies stabilizuoti jo būklę.

Anot V. Grubliausko, pakėlus laivą kas pusvalandį dar tenka įjungti siurblius ir pumpuoti vandenį, nes laivo borte yra trys skylės, kurioms užtaisyti reikia laiko.

„Po to jau kelias į doką, bet, ko gero, jau ne šiandien. Tad situacija ir stebima, ir kontroliuojama, ir derinama su reikiamomis institucijomis, bet nusiraminti galėsime tik tuomet, kai šis laivas jau stovės doke“, – tvirtino V. Grubliauskas.

Sekmadienį Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pranešė, kad naktį Klaipėdoje, Danės upėje, greta Pilies uostelio, ėmė skęsti 30 metrų ilgio laivas „Ole Wilassen“. Kad būtų užkirstas kelias galimam teršalų patekimui į upę ir uosto akvatoriją, uosto direkcijos kateris „Zunda“ aptvėrė laivą bonų užtvaromis. Vėliau buvo papildomai pastatytos absorbuojančios bonos.

Uosto direkcijos teigimu, žvejybinis laivas pavojingai pasviro prie upės krantinės, tačiau jos nepažeidė, žmonės nenukentėjo. Priežastys, dėl kurių laivas ėmė skęsti, kol kas nenustatytos.

„Ole Wilassen“ – istorinis Norvegijos laivas, pastatytas 1948 metais. Žvejybinis laivas prieš porą metų Klaipėdoje remontuotas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s