Pas „valstiečius“ atsidūrė konfidencialus konservatorių laiškas: visa strategija kaip ant delno

Prieš antrąjį Seimo rinkimų turą Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) centralizuotai spręs dėl paramos kitų partijų kandidatams, skelbiama penktadienio vakarą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) feisbuke paviešintame laiške, kurį TS-LKD Vykdomojo rinkimų štabo vadovas Andrius Vyšniauskas adresavo partijos vienmandatininkams.

„Svarbu: prašome susiderinti II turo paramas – tiek jų priėmimą bei prašymą, tiek suteikimą kitų partijų kandidatams. Paramų suteikimo procesą šiuose rinkimuose norime centralizuoti, nes jaučiame, kad taip bus lengviau tartis su kitomis politinėmis jėgomis, kurių paramų reikės“, – dėstoma laiške.

„Dėl paramų ir planų“ A.Vyšniauskas prašo kalbėtis būtent su juo.

Laiškas, kurio kopija feisbuke pasidalijo LVŽS, panašu, buvo paskelbtas uždaroje TS-LKD kandidatų vienmandatėse apygardose grupėje. Jame taip pat teigiama, kad partija nedarys bendro Seimo rinkimų rezultatų laukimo vakaro, taip siekiant sumažinti koronaviruso plitimo grėsmę.

Be to, esą ne laikas ir švęsti.

„I rinkimų turas tėra vienas etapas visoje rinkimų kovoje“, – dėstoma laiške.

„Koks bebūtų rezultatas, partija pirmo turo rezultatu nei džiaugsis, nei liūdės, o kvies žmones ateiti į II turą, ir aktyviai dirbs vos užsidarius balsavimo kabinoms. Todėl siūlome tokios santūrios pozicijos laikytis ir vienmandatininkams, nedžiūgauti, jei pasisekė gerai, neliūdėti, jei rezultatas netenkina“, – teigiama laiške, lyg nupiešiant gaires, kaip derėtų reaguoti į pirminius Seimo rinkimų rezultatus.

Antrajame Seimo rinkimų ture TS-LKD žada vykdyti aktyvią nacionalinę kampaniją, remti į antrąjį turą išėjusius vienmandatininkus tiek finansiškai, tiek su strateginiais ir taktiniais sprendimais. Vienas jų – TS-LKD kandidatės į premjeres Ingridos Šimonytės paramos laiškas, kuris neva turėtų įtikti rinkėjams, pagal jų pažiūras.

„Pasiūlysime Ingridos Šimonytės laiško jūsų apygardos rinkėjams maketą. Šis laiškas bus pritaikytas pagal tai, kokių rinkėjų jūsų konkrečioje apygardoje reikia antrame ture (ar labiau liberalių, ar socialdemokratinių, etc.). Taip pat laiške bus galima įdėti ir vienmandatininko informaciją“, – teigiama konfidencialiame laiške.

Būtent ši pastraipa pro akis nepraslydo LVŽS.

„Tai tik dar kartą paaiškina, kodėl vakar (socialdemokratų lyderis – red.) G.Paluckas debatuose su (LVŽS pirmininku – red.) Ramūnu Karbauskiu negalėjo atsakyti į klausimą, ką socialdemokratai rems antrame rinkimų ture, jei jame dalyvaus valstiečių ir konservatorių arba liberalų kandidatai į Seimą. Todėl dar kartą pakartojame, jog socialdemokratų lyderis G.Paluckas, teigdamas, jog jo partija nori dalyvauti centro kairės koalicijoje, sąmoningai klaidina rinkėjus, nes yra akivaizdu, kad antrajame Seimo rinkimų ture ruošiasi paremti konservatorius ir liberalus“, – įraše feisbuke nurodė LVŽS.

Tiek socialdemokratai, tiek konservatoriai neigia, jog prieš prasidedant Seimo rinkimams turi kokių nors slaptų susitarimų. Anksčiau paklaustas, ką partija rems antrajame Seimo rinkimų ture, G.Paluckas teigė, jog dėl to spręs kiekvienas kandidatas atskirai – centralizuoto sprendimo esą nebus.

„Labai svarbu, koks yra žmogus, kiek jis racionalus, kiek geba megzti ryšius, kaip sugeba susiburti palaikytojų koaliciją vietoje. Čia iš centro gi nepridiriguosi, kas turi būti Skuode ar Kupišky, ar Lazdijuose“, – komentavo socialdemokratų lyderis.

Į „valstiečių“ žingsnį feisbuke sureagavo ir neviešo laiško autorius, kandidatas rinkimuose A.Vyšniauskas.

„SKANDALAS! Konservatoriai turi II turo strategiją!!!! Kur tai matyta!!!!“ – ironiškai teisinosi jis ir dėkojo LVŽS, kad išviešino laišką, kurio TS-LKD vienmandatininkai galbūt nesuspėjo paskaityti.

„Tai kas neperskaitė, dabar tikrai viską žino“, – rašė politikas.

O vienmandatininkai, pasak jo, sužinojo kad „I turo vakarėlio nebus, nes rinkimai nesibaigė; bus II turas, kuriame irgi reikės daug dirbti; TS-LKD turi II turo strategiją ir paruoštas priemones, o štabas dirbs per naktį, kad antro turo vienmandatininkai jau pirmadienį turėtų viską ant savo stalų ir galėtų varyti pirmyn. Iki pergalės!“

„Matyt, kitoms partijoms tai yra kažkoks netikėtas dalykas, gal nesiruošia kovoti iki galo. Mes tai ruošiamės“, – patikino A.Vyšniauskas.

Įraše feisbuke jis pateikė platesnius laiško komentarus: paaiškino, kad partiečiai rinkimų rezultatų kartu nelauks, nes taip vengiama susibūrimų, o ir švęsti, anot jo, dar bus per anksti.

„Nenorime netikėtumų, nes reikės dirbti. Lyderiai turės porą spaudos konferencijų ir to tikrai pakaks. Taip pat I turo vakarėliai, mano nuomone, yra ydinga tradicija, nes I turas tėra tarpinė stotelė. Tai tik pirmi rezultatai, kurie lemia mažesnę dalį parlamento pasiskirstymo. Laukia II turas, kuriame reikės greitai persigrupuoti. Todėl viduryje darbo nėra ko švęsti. Nėra ko ir liūdėti. Jei kandidatas nepateko į II turą, reikia padėti tiems, kurie pateko. Kartu ir iki pergalės“, – dėstė A.Vyšniauskas.

Seimo rinkimų antrajam turui jis teigė pradėjęs ruoštis dar prieš porą metų ir ragino atidžiau į tai pažvelgti ir kitas partijas.

„Kai pradėjau dirbti prieš porą metų partijos štabe, iškart pradėjome ruoštis šių Seimo rinkimų II turui. Pradėjome būtent nuo jo. Analizavome, kokia yra II turų dinamika, kodėl rinkėjai renkasi taip, kaip renkasi, kaip atrasti ryšį su kitų partijų rinkėjais, be kurių laimėti II turo neįmanoma. Analizavome daug, tai ką supratome integravome į I turo strategiją ir pasirengėme II turui. Beje, apie šiuos strateginius dalykus netgi prieš porą savaičių kalbėjomės Europos liaudies partijos kampanijų vadovų susitikime. Kolegos sakė, kad pas mus tikrai įdomi situacija ir nėra matę tokio pasiruošimo. Siūlau ir kitoms partijoms pabandyti į rinkimus pažiūrėti daug giliau bei strategiškiau, o ne užsiimti vien pezalais, melais ir purvo pylimu ant konkurentų. Žinokit, žmonėms tai nepatinka“, – patarinėjo A.Vyšniauskas.

Įraše jis taip pat bandė paaiškinti, kaip procesai dėliojasi antrajame Seimo rinkimų ture.

„II ture už vienmandatininkus balsuoja ne tik jų pirmo turo rinkėjai, bet ir kitų partijų rėmėjai. Jūsų nuostabai, esame daugiapartinė sistema, kurioje laimėti rinkimų be plataus rinkėjų rato neįmanoma. Žmonės, kurių kandidatas nepateko į II turą dažnai ateina pasirinkti antrosios savo preferencijos ar netgi „mažesnio blogio“. Ir taip – ok, dar šiek tiek sensacijos – už konservatorius antrame ture gali balsuoti liberalai bei… NETGI socialdemokratai. Beje, per savivaldos rinkimus matėme, kaip už konservatorius balsavo netgi „valstiečiai“ ir „darbiečiai“. Žinokit, ir dabar bus tokių balsuojančių. Beje, buvo ir situacijų, kai konservatorių rinkėjai balsavo už socdemus. Dabar irgi bus. Taigi, mes žiūrime į visus rinkėjus ir ieškome ryšio. Šiaip tai yra tas dalykas, ką rinkimuose ir reiktų daryti“, – patikino A.Vyšniauskas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s