Vilniaus universitetas susirgimų koronavirusu piką prognozuoja gruodį, mirčių daugės nežymiai

Vilniaus universiteto mokslininkai prognozuoja, kad sergamumas koronavirusu piką Lietuvoje pasieks gruodį. Taip pat prognozuojama, kad mirčių skaičius augs nežymiai.

Pagal VU Matematikos ir informatikos fakulteto mokslininkų prognozes, suminis mirčių nuo koronaviruso skaičius iki kitų metų sausio pabaigos sieks 113. Šiuo metu šalyje registruotos 103 mirtys nuo šios lygos.

Pagal šias prognozes didžiausias patvirtintų savaitinių susirgimų skaičius bus lapkričio pabaigoje –  gruodžio pradžioje ir sieks 900 atvejų, o paskiau naujų susirgimų skaičiai turėtų mažėti ir sausio pabaigoje pasiekti panašų lygį, koks yra šiuo metu.

Penktadienio duomenimis, trumpuoju laikotarpiu prognozuojama, kad šiuo metu esamas 5758 bendras koronaviruso atvejų skaičius spalio 13 dieną gali viršyti 6,3 tūkst. Taip pat prognozuojama, kad tebesergančių asmenų skaičiai augs ir, šiuo metu siekiantys 2911, spalio 13 dieną pasieks beveik 3,3 tūkst.

Šios prognozės atliekamos darant prielaidą, kad esami suvaržymai prognozuojamu laikotarpiu išliks nepakitę, remiantis turimais duomenimis apie kasdieninius susirgimų atvejus, pasveikusiųjų ir mirusiųjų skaičių bei kitais šios pandemijos plitimo rodikliais, kurių dalis yra žinomi, o dalis turi būti nustatyti ar įvertinti iš duomenų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s