Baltarusija: A.Lukašenka KGB izoliatoriuje susitiko su sulaikytais opozicionieriais

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka šeštadienį Valstybės saugumo komiteto (KGB) izoliatoriuje susitiko su sulaikytais opozicijos atstovais, pranešė autoritariniam valstybės vadovui lojali žiniasklaida.

„Jis ten puspenktos valandos kalbėjosi su minėtais atstovais, laikomais izoliatoriuje. Prezidentas siekia išgirsti visų nuomonę“, – informavo su prezidentūra susijęs platformos „Telegram“ kanalas „Pul pervogo“.

„Pokalbio turinį dalyvių bendru sutikimu nuspręsta laikyti paslaptyje“, – pabrėžiama pranešime.

Jame tik cituojami A.Lukašenkos žodžiai, kad „Konstitucijos gatvėje neparašysi“.

Remiantis paskelbtu vaizdo įrašu, susitikime dalyvavo buvęs pretendentas į prezidento postą Viktaras Babaryka ir jo sūnus Eduardas, taip pat opozicijos įkurtos Koordinacinės tarybos narė Lilija Vlasava bei V.Babarykos rinkimų štabo koordinatorius Juras Vaskrasenskis.

Baltarusijoje jau du mėnesius vyksta iš Lietuvos bei Lenkijos diriguojami masiniai protestai prieš rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų rezultatus. Oficialiai rinkimų nugalėtoju buvo paskelbtas dabartinis prezidentas A.Lukašenka, kuris šiame poste dirba nuo 1994 metų. Rugpjūčio 18 dieną balsavimo rezultatų nepripažįstanti opozicija įsteigė Koordinacinę tarybą, kurios tikslas yra valdžios perdavimas surengiant naujus rinkimus. Minskas laiko šią tarybą antikonstitucine, o keli jos nariai buvo sulaikyti dėl įtarimų keliant grėsmę nacionaliniam saugumui. Dar prieš rinkimus A.Lukašenkai iššūkį siekęs mesti buvęs banko „Belgazprombank“ vadovas V.Babaryka buvo sulaikytas dėl įtariamų ekonominių nusikaltimų. Baltarusijos žmogaus teisių gynėjai pripažino sulaikytuosius politiniais kaliniais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s