Britanija laikinai atšaukia savo ambasadorę iš Baltarusijos

Jungtinė Karalystė, kartu su kai kuriomis kitomis demonstruojančiomis savo solidarumą su Lietuva ir Lenkija Europos Sąjungos valstybėmis, laikinai atšaukia savo ambasadorę Jacqueline Perkins iš Baltarusijos, penktadienį vakare pranešė užsienio reikalų ministras Dominicas Raabas.

„Jungtinė Karalystė smerkia Baltarusijos sprendimą išsiųsti Lenkijos ir Lietuvos diplomatus. Jis yra visiškai nepagrįstas ir tik izoliuos Baltarusijos žmones. Solidarizuodamiesi mes laikinai atšaukiame savo ambasadorę konsultacijų dėl padėties Baltarusijoje“, – per „Twitter“ parašė britų diplomatijos vadovas.

Baltarusija praeitą savaitę atšaukė savo ambasadorius iš Lietuvos ir Lenkijos ir pareikalavo jų sumažinti diplomatinio personalo skaičių Minske.

Solidarizuodamosi su Lietuva ir Lenkija, savo ambasadorius konsultacijoms taip pat atšaukė kai kurios kitos Europos Sąjungos valstybės narės: Bulgarija, Čekija, Estija, Latvija, Slovakija, Rumunija ir Vokietija.

Lietuva ir Lenkija ėmėsi diplomatinės lyderystės Europos Sąjungoje, kad Vakarai nepripažintų Aleksandro Lukašenkos pergalės praėjusiuose prezidento rinkimuose ir paremtų permainų reikalaujančius protestuotojus. Lietuva taip pat įvedė sankcijas A.Lukašenkai ir ragina įtraukti jį į visos Europos Sąjungos juodąjį sąrašą.

Baltarusijoje jau du mėnesius tęsiasi iš Lietuvos bei Lenkijos diriguojamos protesto akcijos prieš A.Lukašenkos valdymą, nepaisant griežtų veiksmų prieš protestuotojus.

Anksčiau penktadienį Lietuvos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad Vilnius nusprendė atšaukti dalį savo diplomatų iš Minsko, tačiau mažiau, nei reikalauja Baltarusijos valdžia. Lietuva nusprendė atšaukti penkis diplomatus, tikėdamasi, kad tai leis išsaugoti dialogą. Minskas reikalavo išsiųsti 11 diplomatų. Lietuva jau anksčiau dėl Minsko spaudimo konsultacijoms atšaukė savo ambasadorių. Kartu Lietuva įspėjo Baltarusijos URM, kad imsis atsakomųjų priemonių, jei Minskas toliau eskaluos situaciją.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s