Radiacinės saugos centras ramina ir neigia įspėjimus socialiniuose tinkluose: radiacijos padidėjimo nenustatyta

Pasklidus SMS žinutėms bei įrašams socialiniuose tinkluose apie galimą radiacijos pavojų, susijusį su Baltarusijos atomine elektrine ir raginimus gyventojams gerti kalio jodido tabletes bei būti uždarose patalpose, Radiacinės saugos centras informuoja, jog Lietuvos radiacijos lygio stebėjimo stotyse (RADIS) šiomis dienomis nėra fiksuota gamtinio jonizuojančiosios spinduliuotės fono pokyčių tad priežasčių nerimauti nėra.

Šeštadienį socialiniuose tinkluose pradėjo sklisti anoniminiai pranešimai apie paslaptingą incidentą Astravo atominėje elektrinėje Baltarusijoje. Pranešime teigiama, kad neva gyventojai turi saugotis padidėjusio radiacijos lygio, gerti jodo tabletes.

Tuo metu RADIS šią informaciją neigia ir ramina gyventojus – šeštadienio vakarą išplatintame pranešime teigiama, kad jokio radiacijos padidėjimo nefiksuojama.

„Gyventojams nėra jokio pagrindo nerimauti ar vartoti kalio jodido tabletes, kurios yra skirtos tik skydliaukės apsaugai nuo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio. RADIS sistemos teikiami aplinkos dozės galios matavimų rezultatai yra nuolatos stebimi, todėl apie gresiantį pavojų, susijusį su radioaktyviųjų medžiagų pasklidimu aplinkoje, gyventojus atsakingosios institucijos informuotų nedelsiant“, – rašoma Centro išplatintoje informacijoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s