Lietuva įvykdė Baltarusijos reikalavimus: atšaukia dar šešis diplomatus

Dėl Baltarusijos valdžios reikalavimų Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė atšaukti dar šešis diplomatus iš Minsko ir Gardino.

Anot ministerijos atstovų, toks sprendimas priimtas, nes kitu atveju Baltarusija grasino Lietuvos diplomatus paskelbti nepageidaujamais asmenimis, o tai būtų apriboję jų galimybes dirbti ateityje.

Baltarusija prieš dešimt dienų atšaukė savo ambasadorius iš Vilniaus ir Varšuvos ir paragino Lietuvą ir Lenkiją atšaukti jų ambasadorius bei sumažinti diplomatinio personalo skaičių – Vilniaus pareikalauta atšaukti 11 diplomatų, Varšuvos – 32.

Lenkija iškart pakluso šiam reikalavimui, tačiau Lietuvos diplomatinė tarnyba iš pradžių nusprendė apsiriboti šešių diplomatų atšaukimu.

Užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė pirmadienį pranešė, kad su tokiu kompromisu Minskas nesutiko.

„Baltarusijos pusė neatsižvelgė į mūsų kompromisinius siūlymus ir toliau ultimatyviai reikalavo sumažinti Lietuvos diplomatų skaičių, o mums nesutikus, Baltarusijoje dirbusius diplomatus ketino paskelbti nepageidaujamais asmenimis, kas smarkiai apribotų diplomatų galimybes dirbti ateityje“, – sakė R. Jakilaitienė.

„Atsižvelgdami į ultimatyvius reikalavimus ir atšaukdami dar šešis diplomatus iš Minsko ir Gardino, siekiame sustabdyti šį diplomatinių kontaktų ribojimo procesą“, – teigė ji.

„Kaip ir mūsų partneriai ES, esame įsitikinę, kad ypač šiuo metu, kai Baltarusijos režimas riboja bet kokius kontaktus su Vakarais, diplomatinis atstovavimas Baltarusijoje tampa dar svarbesnis“, – sakė R.Jakilaitienė.

„Dar kartą pabrėžiame, kad visa atsakomybė už diplomatinių santykių tarp valstybių būklę tenka faktinei Baltarusijos vadovybei“, – pasikartojo ji.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s